CITY SOUNDS: Gorillaz Sound System (DJ Set) (29.05.14)

2014, archiwum — By on 11 marca 2014 14:54

Gorillaz Sound System na City Sounds!

Nowożytny fenomen artystyczny – tego typu sformułowań używa się tylko w stosunku do ludzi nietuzinkowych i wszechstronnych. Takim właśnie jest Remi Kabaka, założyciel Gorillaz Sound System, kolektywu uzupełniającego grupę Gorillaz. GSS słynie z nakręcania doskonałych imprez. Jak to robi? Przekonajcie się 29 maja w nowootawartym wrocławskim klubie Stary Klasztor w ramach cyklu City Sounds.

Najpierw było Gorillaz – jedyna w swoim rodzaju formacja, charakterystyczna i ze względu na brzmienie, i pomysł na image. Wkrótce po niej narodził się Gorillaz Sound System – skład uzupełniający Gorillaz, ale także doskonale radzący sobie jako osobny twór. Mieszanka DJ-skich popisów, żywych instrumentów i wizualizacji przyjęła się doskonale, przekładając na kolejnych zdobywanych na całym świecie fanów.

Założycielem Gorillaz Sound System jest pochodzący z Londynu Remi Kabaka – człowiek, który tworzy, inspiruje i oferuje ludziom ciekawe pomysły – czy to tło dźwiękowe, czy wizualne. Można go zobaczyć jako perkusistę w Gorillaz, jest głosem Russella Hobbs’a (wirtualnej postaci znanej z wizualizacji Gorillaz), dodatkowo należy do zespołu Bobby’ego Womacka i kolektywu Africa Express oraz współpracuje z legendarnym Banksym. To właśnie on odkrył talent MIA i jest współodpowiedzialny za projekt DRC Music. Jako DJ ma na swoim koncie ponad 200 niezwykłych wydarzeń, w tym występ w słynnym brytyjskim Tate Modern.

Jeśli nadarza się okazja, żeby zobaczyć tak wszechstronnego artystę w akcji, to po prostu trzeba z niej skorzystać.

Tego wieczoru na scenie pojawi się również MacBeat – Drum’n’bassowy aktywista ze stolicy Dolnego Śląska wystąpi jako support
przed dj-skim popisem Remiego Kabaka, założyciela Gorillaz Sound System. Działający nieprzerwanie od 2000 roku aktywny animator sceny drum&bass w Polsce.

Sety MacBeata to wielowątkowa historia opowiadana wyłącznie przy użyciu samplerów oraz winylowych płyt. Odchodząc od mainstreamu, a skupiając się na producentach wnoszących świeżość do muzyki połamanych bitów, nie zapomina także o ponadczasowych utworach, które odcisnęły piętno na rozwoju całego gatunku. Spodziewajcie się więc dużej dawki energii i głębokich dźwięków oraz selekcji, w której nowoczesne eksperymenty zazębiają się z klasyką gatunku.

City Sounds: Gorillaz Sound System (DJ Set) + MacBeat (Subwena)
29.05.2014, godz. 20:00
Stary Klasztor, ul. Purykniego 1
– Wrocław.

Bilety: 39 zł – pierwsze 200 szt., 49 zł – przedsprzedaż, 60 zł – w dniu koncertu
Bilety dostępne w sieci salonów Empik oraz Saturn, MediaMarkt w całej Polsce oraz w serwisach: www.biletin.pl, www.ticketpro.pl, www.eventim.pl, ebilet.pl
rezerwacje: bilety@o2.pl

Comments are closed.