Dominic Miller – nadworny gitarzysta Stinga zagra we Wrocławiu! (24.05.14)

2014, archiwum — By on 25 lutego 2014 09:25

Jego gitarę usłyszeć można na 8 ostatnich płytach Singa, począwszy od „The Soul Cages” z 1991 roku. Sam Sting mówi o nim „ Moja lewa i prawa ręka”.

We Wrocławiu Dominic Miller zaprezentuje się z własnym projektem i promować będzie swoją najnowszą płytę pt. „Ad hoc”.

Koncert odbędzie się 24 maja w nastrojowej Sali Gotyckiej w Starym Klasztorze przy ul. Purkyniego 1, w której coraz częściej występować będą wybitni artyści z całego świata w ramach Ethno Jazz Festivalu.

Dominic Miller to pochodzący z Argentyny gitarzysta, a także producent muzyczny. Od roku 1990 jest gitarzystą zespołu Stinga, współpracował także  z takimi artystami jak: Phil Collins, Tina Turner, Bryan Adams, Sheryl Crow, Rod Stewart, Pat Metheny, Youssou N’Dour, Manu Dibango, Chris Botti, Mariza czy Peter Gabriel.

Dominic to również bardzo utalentowany kompozytor (m.in. Shape of My Heart) i lider wlasnych projektów. Na koncie ma 8 autorskich albumów i udział w nagraniu ponad 200 płyt gwiazd muzyki współczesnej.

Jego płyty są ucztą dla wytrawnych słuchaczy, nie dziwi więc fakt, że każdy album spotyka się z entuzjastycznym przyjęciem ze strony fanów i krytyków muzycznych.

„Ad hoc” to tytuł najnowszej płyty Dominica Millera. Nazwa idealnie pasuje do albumu. Artysta podczas jego produkcji zachował spontaniczność, energię, swobodę procesu twórczego, jak sam tłumaczy:

Doświadczenie nauczyło mnie, że gdy się myśli po raz pierwszy o pomyśle, koncepcji, to brzmi najlepiej. To jest jak z pierwszym pocałunkiem. Może jest on nieco niezręczny, ale naprawdę niezapomniany i szczery. Na tej płycie chciałem uchwycić dokładnie to samo uczucie, więc celowo nie nagrałem żadnego demo. Nie wiedząc jak to wszystko brzmi dotarłem z muzykami do studia. Mimo, iż znamy się wszyscy bardzo dobrze chciałem, aby poczuli się lekko zdenerwowani i bezradni, tak jak na pierwszej randce.”

24.05.14 godz.21.00
Sala Gotycka w Starym Klasztorze
ul. Purkyniego 1

Ethno Jazz Festival prezentuje:
DOMINIC MILLER  – nadworny gitarzysta Stinga promuje swoją najnowszą płytę

bilety: 100 zł – I miejsca, 75 zł – II miejsca, 50 zł – III miejsca, 35 zł – wejściówki (studenci i uczniowie)

Bilety dostępne w sieci salonów Empik i MediaMarkt w całej Polsce oraz w serwisach: www.biletin.pl, www.ticketpro.plwww.ebilet.pl, www.eventim.pl

rezerwacje: bilety@o2.pl

Comments are closed.