Wojtek Pilichowski wystąpi w Łykendzie! (20.03.14)

2014, archiwum — By on 14 lutego 2014 00:36

Nowy projekt Wojtka Pilichowskiego „INTRO”  jest pewnego rodzaju eksperymentem medialnym. Wydawnictwo dostępne będzie w całości w internecie, nabierając ostatecznego kształtu  w trakcie trasy koncertowej. Po zakończeniu trasy opublikowane zostanie w ostatecznej wersji

Wojtek Pilichowski pracuje jako muzyk od 1992 roku. Pierwszą solową płytę nagrał w 1994. Do tej pory wydał ich osiem (nakład wszystkich przekroczył 100.000 egzemplarzy) oraz cztery szkoły gry na gitarze basowej. Ostatni solowy, koncertowy album ukazał się zarówno w wersji audio jak i DVD.

Jako muzyk sesyjny nagrał ponad 120 albumów z czego większość z największymi gwiazdami sceny polskiej – w sumie kilka milionow nośników i kilka tysięcy koncertów.
Wojtek jest także uznanym wykładowcą gitary basowej prowadzącym najbardziej prestiżowe warsztaty w Polsce.

Pilichowski był trzykrotnie nominowany do nagrody Polskiej Akademii Fonograficznej. Przez czytelników magazynu „Gitara i Bas” siedmiokrotnie wybrany najlepszym polskim basistą, czterokrotny laureat nagrody Play Box – przyznawanej przez Polskie Rozgłośnie Radiowe.

Od 2005 roku gości na festiwalach: Euro Bass Day (Italy), European Bass Day (Germany), UK Bass Day, Bass Player Live (USA). Na pokazy i koncerty zapraszany jest od Ałmaty do Los Angeles.

W 2002 Wojtek oparł swoje brzmienie na wzmacniaczach Ashdown.
Aktualne składy w których pracuje Wojtek Pilichowski: Pilichowski Band, Borysewicz – Kukiz,  Jan Bo oraz ostatnio reaktywowana grupa Woobie-Doobie.

W marcu 2010 roku ukazała się studyjna płyta Wojtka pod tytułem :”Fair of Noise”. Jest to jego dziewiąty, solowy album. Ukazaniu się płyty towarzyszyła trasa koncertowa obejmująca ok. 50 koncertów w całym kraju.

W marcu 2011 roku odbyła się premiera koncertowej płyty Wojtka – jest to rejestracja koncertu, który odbył się w studio im. Agnieszki Osieckiej Programu Trzeciego Polskiego Radia. Do dnia dzisiejszego ukazały się jeszcze: “Koncert na Zamku Kliczków” – zapis koncertu wydany na DVD i audio.

Aktualnie Wojtek pracuje nad nową płytą studyjną której premiera przewidziana jest na luty 2014r.

Skład zespołu:

Wojtek Pilichowski – git. basowa
Tomasz Świerk – instr. klawiszowe
Artur Twarowski – gitra
Tomasz Mądzielewski – perkusja
Kasia Stanek – wokal.

20.03.14 godz.20.00
Klub Muzyczny Łykend
Podwale 37/38

WOJTEK PILICHOWSKI „INTRO”

bilety: 25 zł – przedsprzedaż w klubie i rezerwacje, 30 zł –w punktach sprzedaży i przed koncertem

Bilety dostępne w sieci salonów Empik i MediaMarkt w całej Polsce
oraz w serwisach: www.biletin.pl, www.ticketpro.plwww.ebilet.pl, www.eventim.pl

rezerwacje: bilety@o2.pl

Comments are closed.