Jamal zagra na 3 – Majówce we Wrocławiu! (1.05.14)

2014, archiwum — By on 14 lutego 2014 00:52

Jamal, razem z  potwierdzonymi wcześniej wykonawcami: Piersi, Hunter, Bethel,  Waglewski Fisz Emade i Mela Koteluk,  rozpoczną  sezon plenerowych imprez muzycznych w Polsce 2 i 3 maja na wrocławskiej Wyspie Słodowej.

Zespół Jamal powstał w Radomiu – rodzinnym mieście jego założycieli – Łukasza Borowieckiego i Tomasza Mioduszewskiego. Początkowo duet zajmował się tylko rapem, ale z biegiem czasu członkowie zainteresowali się muzyką reggae. W 2001 roku zespół zawiesił działalność a jego członkowie poświęcili się innym projektom. Wówczas pewien sukces odniósł nowy zespół Mioduszewskiego Le Illjah. W 2004 roku grupa Jamal wznowiła działalność. Przez pewien czas oba zespoły funkcjonowały równolegle, jednakże w wyniku nieporozumień Mioduszewski odszedł z Le Illjah.

Latem 2005 roku ukazała się debiutancka płyta zespołu pt. „Rewolucje”. Nagrania zostały wydane przez wytwórnię EMI. Materiał stanowiły kompozycje z pogranicza reggae i raggamuffin. Następne dwa lata grupa spędziła koncertując w składzie z muzykami jazzowymi. Wkrótce potem do składu dołączył Frenchman znany z projektu Bass Medium Trinity, który tworzył razem z Mariką i Abselektorem. W odnowionym składzie w warszawskim studiu LWW formacja rozpoczęła nagrania drugiej płyty. Album pt. „Urban Discotheque” ukazał się w 2008 roku. Najnowszy album „Miłość” ukazał się jesienią 2013 roku.

Płyta, na która składa się 13 kompozycji, zaskakuje gitarowym brzmieniem, rockowymi riffami i melodyjnością, ale to wciąż jest Jamal!

Dla fanów 3 – Majówki to już ostatnia szansa na nabycie biletów w pierwszej , bardzo promocyjnej cenie. Tylko do 15 lutego za bilet jednodniowy zapłacicie 35 zł,  a za karnet 2 – dniowy 55 zł!

 

3-MAJÓWKA – najlepsze polskie zespoły na najlepszej imprezie ro(c)ku!
2-3 maja 2014, Wyspa Słodowa, Wrocław, start godz.13.00
PIERSI, HUNTER, MELA KOTELUK, BETHEL, WAGLEWSKI FISZ EMADE, JAMAL

 

bilety: 35 zł – bilet jednodniowy (ważny na wybrany dzień),  55 zł – karnet 2-dniowy
Uwaga, promocyjna cena tylko do 15 lutego 2014!

 

Bilety dostępne w sieci salonów Empik i MediaMarkt w całej Polsce
oraz w serwisach: www.biletin.pl, www.ticketpro.plwww.ebilet.pl, www.eventim.pl

rezerwacje: bilety@o2.pl

 

 

Comments are closed.