Hunter kolejna gwiazdą 3-Majówki 2014 we Wrocławiu!

2014, archiwum — By on 24 stycznia 2014 17:23

wROCKfest.pl z przyjemnością informuje, iż pochodząca z Mazur heavymetalowa gwiazda – zespół Hunter, dołącza do składu który wystąpi we Wrocławiu na 3-Majówce 2014!

Tradycyjna już, 3-Majówka we Wrocławiu rozpoczyna sezon na plenerowe koncerty w Polsce.

Co roku na urokliwej Wyspie Słodowej w samym sercu Wrocławia występują najlepsze polskie zespoły prezentujące różne style, z czołówek ogólnopolskich list popularności, weterani scen rockowych, jak i nowe, wschodzące gwiazdy.

W tym roku będziemy świętować  przez 2 dni.

2. i 3. maja wrocławska Wyspa Słodowa znów stanie się najgłośniejszym i najweselszym miejscem w Polsce.

Czekamy również na Wasze głosy – dołączcie do 3-Majówkowego profilu na fb http://www.facebook.com/pages/3-majówka/201431939868034  i przekażcie nam propozycje swoich ulubionych zespołów, które chcielibyście zobaczyć w 2014 roku.

Specjalnie dla wiernych fanów 3 – Majówki rozpoczynamy sprzedaż biletów i karnetów w promocyjnych cenach.

Za bilet jednodniowy zapłacicie tylko 35 zł,  za karnet 2 – dniowy 55 zł!

Warto pospieszyć się z zakupem – oferta ważna będzie tylko do 15. lutego, potem ceny wzrosną!

Na bieżąco będziemy informować o wykonawcach, którzy potwierdzili swój udział w imprezie.

Na dzień dzisiejszy są to Piersi i Hunter.

HUNTER

Zespół powstał w Szczytnie w 1985 roku z inicjatywy gitarzysty i wokalisty Pawła DRAKA Grzegorczyka oraz perkusisty Grzegorza BROOZA Sławińskiego.

W 1991 roku Hunter zarejestrował w Niemczech debiutancką płytę – „Requiem” wydaną jednak dopiero w grudniu 1995 roku. Skład Huntera tworzyli wówczas: Paweł Grzegorczyk (gitara, śpiew), Tomasz GOLIASH Goljaszewski (bas) oraz Grzegorz Sławiński (perkusja).

W 1996 roku Hunter zagrał po raz pierwszy przed kilkudziesięciotysięczną publicznością podczas Przystanku Woodstock. Trzy lata później skład zasilił drugi gitarzysta – Piotr PIT Kędzierzawski. Zmiana nastąpiła również na pozycji basisty – do grupy w miejsce 'Goliasha’ dołączył do składu Konrad SAIMON Karchut.

W 2001 roku do sklepów trafiło wydane własnym sumptem wydawnictwo „Live”, na którym znalazło się 9 nagrań zarejestrowanych podczas festiwalu Przystanek Woodstock’96
Trzeci album – „Medeis” – wydany został w roku 2003, a już rok później ukazała się jego reedycja w formie digipacka. W tym czasie do składu dołączył skrzypek – Michał Jelonek. W latach 2003-2004 zespół zagrał dwa razy na Przystanku Woodstock, gdzie otrzymał od 200-tysięcznej publiczności – Złotego Bączka. Zostało to zarejestrowane i wydane przez firmę Złoty Melon jako pierwsze oficjalne DVD.

Kolejny album „T.E.L.I…” trafił do sklepów wiosną 2005 roku, a w grudniu ukazała się jego anglojęzyczna wersja.

W listopadzie 2006 grupa wydała dwupłytową kompilację zatytułowaną „HolyWood”. Na płycie DVD znalazł się zapis dwóch Przystanków Woodstock (z roku 2003 i 2004), a także wiele materiałów dodatkowych. Na płycie CD z kolei zamieszczono polskojęzyczną wersję utworu „Fallen” oraz nagranie „Easy Rider” z gościnnym udziałem Krzysztofa Daukszewicza.

Z końcem roku 2008 współzałożyciel Huntera – Grzegorz Sławiński opuścił grupę. W jego miejsce do zespołu dołączył Dariusz „Daray” Brzozowski (Dimmu Borgir, Vesania, Black River).
W kwietniu 2009 roku ukazała się nowa płyta zespołu, zatytułowana „HellWood”. W związku z tym, że tekstowo nawiązuje do ulubionych filmów zespołu powstały dwa parafilmowe klipy do piosenek Labirynt Fauna oraz Strasznik.

Rok 2011 to kolejne wydawnictwo, tym razem jubileuszoweto: “HUNTER – XXV Lat Później” (2DVD/3CD), zawierające 2 koncerty, ponad 1800 zdjęć, materiał dokumentalny i archiwalny oraz videoklipy. W tym czasie dołączył na stałe do zespołu zasilający już od dłuższego czasu podczas koncertów na instrumentach perkusyjnych Arek LETKI Letkiewicz.

W marcu 2012 odbyła się kolejna trasa – ARMAGEDDON TOUR 2012 a 10 maja na lotnisku Bemowo Hunter zagrał na SONISPHERE 2012, którego headlinerem była METALLICA. Był to już drugi udział Huntera w tym festiwalu po edycji rok wcześniej z IRON MAIDEN w roli głównej

W listopadzie 2012 odbyła się premiera nowego albumu studyjnego  “Królestwo” i promująca go jesienna trasa koncertowa. Album w pierwszym tygodniu sprzedaży znalazł się na 3 miejscu ogólnopolskiej listy sprzedaży  OLIS. W marcu odbędzie się druga część trasy promującej płytę. A na jesieni 2013 planowana jest premiera drugiej części “Królestwa”.

3 sierpnia 2013 Hunter zagrał na Przystanku Woodstock dla blisko pół miliona osób, podczas którego otrzymał Złotą Płytę za album “Królestwo”.

15 listopada 2013 odbyła się premiera części drugiej “Królestwa”,  czyli kolejnego krążka studyjnego zatytułowanego “Imperium”. W pierwszym tygodniu sprzedaży album zadebiutował na #1 ogólnokrajowej listy sprzedaży OLIS, co do tej pory nigdy się jeszcze nie zdarzyło. Zespół zagrał trasę promującą nowy krążek jeszcze przed ukazaniem się płyty na rynku. Trasa pobiła dotychczasowe rekordy frekwencyjne, a ostatni koncert, który odbył się w dzień premiery w warszawskim kinoteatrze Palladiu obejrzało 1600 osób. Wydarzenie to zostało zarejestrowane z myślą o kolejnym wydawnictwie DVD.

W marcu 2014 zespół rusza w trasę promującą płytę ‘Imperium”.

Planowany jest z tej okazji specjalny show pirotechniczno-oświetleniowo-scenograficzny.

Sklad zespołu:

Pit – gitara, Saimon – bas, Jelonek – skrzypce, Drak – gitara/wokal,  Daray – perkusja,  Letki – instrumenty perkusyjne

3-MAJÓWKA – najlepsze polskie zespoły na najlepszej imprezie ro(c)ku!

2-3 maja 2014, Wyspa Słodowa, Wrocław, start godz.13.00
bilety: 35 zł – bilet jednodniowy (ważny na wybrany dzień),  55 zł – karnet 2-dniowy

Uwaga, promocyjna cena tylko do 15 lutego 2014!

 

Bilety dostępne w sieci salonów Empik i MediaMarkt w całej Polsce
oraz w serwisach: www.biletin.pl, www.ticketpro.plwww.ebilet.pl, www.eventim.pl

rezerwacje: bilety@o2.pl

Comments are closed.