Anna Maria Jopek zaśpiewa we Wrocławiu! (29.11.13)

2013, archiwum — By on 9 września 2013 07:00

Ethno Jazz Festival zaprasza na koncert jednej z najważniejszych polskich artystek. 29 listopada na scenie Teatru Polskiego, Anna Maria Jopek zaprezentuje wrocławskiej publiczności program z wyłącznie polskimi utworami pt.” Polanna”.

Anna Maria Jopek – wokalistka, kompozytorka, improwizatorka, wizjonerka, pasjonatka. Nagrywa i koncertuje na całym świecie z najważniejszymi postaciami muzyki naszych czasów (m.in Pat Metheny, Youssu’n Dour, Bobby McFerrin, Ivan Linz, Branford Marsalis, Nigel Kennedy, Richard Bona, Oscar Castro-Neves, Makoto Ozone). Wystąpiła na najbardziej prestiżowych scenach świata, takich jak: Carnegie Hall, Hollywood Bowl, Royal Festival Hall, Opera w Tokio i Tel Awiwie, Blue Note Tokyo, Santori Hall. Nagrywała w Studiach Real World u Petera Gabriela, Abbey Road w Londynie i Power Station w Nowym Jorku. Od 2000 roku jej muzyka jest wydawana na całym świecie. Sprzedała milion płyt, ale najbardziej ceni sobie kameralistykę i scenę blisko ludzi. Mieszka na warszawskim Żoliborzu i w lizbońskiej Alfamie.

POLANNA:
W tej odsłonie artystka ujawni swoje nowe spojrzenie na piękne i ważne momenty w dziejach polskiej muzyki. Sięgnie do źródeł muzyki ludowej, poważnej i rozrywkowej. Jej inspiracje sięgną aż do utworów Wacława z Szamotuł, poprzez stare pieśni ludowe, kompozycje Stanisława Moniuszki, Mieczysława Karłowicza aż po Karola Szymanowskiego i … Skaldów. Nie zabraknie także ulubiony piosenek Anny Marii Jopek z jej repertuaru.

Na wrocławskim koncercie Anna Maria Jopek wystąpi z zespołem w składzie:
Marek Napiórkowski, Robert Kubiszyn, Paweł Dobrowolski, Piotr Nazaruk i Krzysztof Herdzin

Gościnnie wystąpią: Maria Pomianowska i Mateusz Pospieszalski

29.11.13 godz.19.00
Teatr Polski, ul. Zapolskiej 3

Ethno Jazz Festival prezentuje:

ANNA MARIA JOPEK  – „Polanna”

bilety: 150 zł – I miejsca, 120 zł – II miejsca, 90 zł – III miejsca, 60 zł – IV miejsca

Bilety dostępne w sieci salonów Empik i MediaMarkt w całej Polsce

oraz w serwisach: www.biletin.pl, www.ticketpro.plwww.ebilet.pl, www.eventim.pl

rezerwacje: bilety@o2.pl

 

Tags: , ,

Comments are closed.