Bestie na Gitarowym Rekordzie Guinnessa (1.05.13)

2013, archiwum — By on 4 kwietnia 2013 08:27

Projekt Beasto Blanco powstał w 2012 roku jako połączenie sił 3 muzycznych ikon, współpracujących m.in z Alice Cooperem, Lou Reedem, Simple Plan czy Iron Maiden. 1 maja Beasto Blanco wspomogą tysiące zgromadzonych na wrocławskim Rynku gitarzystów w próbie ustanowienia kolejnego Gitarowego Rekordu Guinnessa, a wieczorem zagrają pełnowymiarowy koncert w klubie Alibi dla fanów mocniejszego brzmienia. W klubowym koncercie wspomogą ich inni goście Thanks Jimi Festival – gitarzysta KISS –Bruce Kulick oraz gitarzysta i wokalista Mötley Crüe – John Corabi.

W pierwszej części koncertu w Alibi usłyszymy również Leszka Cichońskiego z gośćmi oraz gitarzystkę Michaela Jacksona – Jennifer Batten.

Beasto Blanco tworzą wokalista i basista Chuck Garric, gitarzysta Chris Latham i producent Tommy Henriksen. Ich celem było stworzenie żywego, surowego rock and rolla, który odzwierciedli ich zbiorowe, bogate doświadczenie w branży muzycznej.

O wokaliście Beasto Blanco Alice Cooper powiedział: “Chuck Garric jest jedną z tych tajemniczych i nieuchwytnych osobowości, które zawsze robią wyjątkowe rzeczy. I jak na człowieka wielu talentów przystało stworzył projekt, który mnie rzucił na kolana.”

Chuck Garric zasłynął głównie jako basista i twórca hitów Alice Coopera. Ostatnie pięć lat Chris Latham poświęcił grupie Paper Back Hero, gdzie grał na gitarze. W 2012 r. obaj muzycy postanowili powołać do życia formację Beasto Blanco. Aby wydobyć w pełni unikalne brzmienie, które połączy ich rockowe korzenie z nowoczesną technologią, zatrudnili producenta Tommy’ego Henriksena – znanego ze współpracy z takimi artystami jak: Lou Reed, Simple Plan, David Cook, ale też Lady Gaga czy Ke$ha.

Warsztat muzyczny i fenomenalna technika Garrica i Lathama oraz bogate doświadczenie z różnych gatunków muzycznych Henriksena stworzyły wybuchową mieszankę, której klimat w pełni oddaje promujący pierwszy album singiel: Breakdown. W trakcie prac nad materiałem do grupy dołączyła niezwykle charyzmatyczna, rockowa wokalistka Tiffany Lowe, która umocniła swoją pozycję współpracując i występując m.in. z industrial metalową grupą Genitorturers oraz z Alice Cooperem.

Podczas Gitarowego Rekordu Guinnessa obok najlepszych polskich gitarzystów, wystąpi również mistrz bałałajki z Rosji– Alexey Arhipovsky oraz znany amerykański fingerstylowiec, Preston Reed.       

W tym roku gitarzyści będą próbowali pobić zeszłoroczny Rekord Guinnessa, kiedy to Hey Joe Jimiego Hendriksa wybrzmiał na 7273 gitary.

Więcej informacji na stronie: heyjoe.pl

Thanks Jimi Festival 2013:
Beasto Blanco
Bruce Kulick
John Corabi
Jennifer Batten
Leszek Cichoński & Friends

1.05.13 godz.19.00
Klub Alibi, ul. Grunwaldzka 67, Wrocław

bilety: 40 zł – przedsprzedaż, 50 zł – w dniu koncertu

Bilety do nabycia w sieci salonów Empik i Media Markt w całej Polsce oraz w serwisach www.biletin.pl , www.ebilet.pl , www.ticketpro.pl , www.eventim.pl

Rezerwacje: bilety@o2.pl

Dla uczestników  Gitarowego Rekordu Guinnessa przewidziane są duże zniżki!

Comments are closed.