Wokalista i gitarzysta Mötley Crüe pomoże pobić Rekord Guinnessa! (1.05.13)

2013, archiwum — By on 27 lutego 2013 09:32

John Corabi był przez 6 lat wokalistą i gitarzystą Mötley Crüe. Współpracował też z takimi zespołami jak: Angora, The Scream, Union czy ESP. Muzyk dołączy do wielotysięcznej gitarowej orkiestry, żeby wspólnie zagrać na wrocławskim Rynku Hey Joe Jimmiego Hendrixa. Gitarowy Rekord Guinnessa odbędzie się tradycyjnie 1 maja.

Pierwsza edycja wrocławskiej imprezy odbyła się w 2003 r. i zgromadziła 588 gitarzystów. W 2012 r. Hey Joe zabrzmiał na 7273 gitar.

„Trudno będzie nam pobić zeszłoroczny wynik, ale nie o liczby tu chodzi. Zarówno uczestnicy imprezy, jak i ludzie, którzy przychodzą na wrocławski Rynek wesprzeć duchowo Rekordzistów mówią to samo: tej atmosfery nie da się porównać z żadną inną imprezą i żadnym innym festiwalem. Niezwykły klimat wydarzenia udziela się także zagranicznym muzykom, goszczącym na Gitarowym Rekordzie Guinnessa, którzy opowiadają o nim znajomym. Dzięki takim rekomendacjom znacznie łatwiej nam później zaprosić zagraniczne gwiazdy” – mówi Leszek Cichoński, pomysłodawca imprezy i dyrygent gitarowej orkiestry.

W tym roku do Wrocławia przyjedzie także John Corabi, który w latach 1992-97 był głównym wokalistą i gitarzystą Mötley Crüe. Po ogromnym sukcesie wydanej w 1989 r. płyty zespołu Dr. Feelgood, nagranej z poprzednikiem Corabiego, Vincem Neilem, a także po kilku światowych trasach koncertowych członkowie zespołu Mötley Crüe postanowili wrócić do studia i nagrać kolejny album. W trakcie prac nad nowym materiałem muzycy pokłócili się z Vincem Neilem, w wyniku czego musiał on opuścić zespół. Miejsce wokalisty i gitarzysty Mötley Crüe zaproponowano Johnowi Corabiemu, który w tym czasie współtworzył zespół The Scream. W 1994 r. grupa wydała album pt. Mötley Crüe, który zadebiutował na 7 miejscu listy Billboard 200. Rolling Stone pisał o nowym członku grupy: “Corabi ma imponująco szeroką skalę głosu, która nigdy nie przechodzi w barwę nosową. Każdy tekst potrafi zaśpiewać tak przekonująco, jakby pochodził z głębi jego serca.”

W 1997 r. John Corabi zdecydował się odejść z grupy. W następnych latach współpracował z wieloma zespołami, m.in. Union, ESP (Eric Singer Project), Twenty 4 Seven czy Brides of Destruction. Nie zaprzestał także współpracy z Mötley Crüe. W 2008 roku, podczas trasy grupy po Karaibach, Corabi dołączył na scenie do Vince‘a Neila i wykonali wspólnie hit AC/DC Highway to Hell.

Pod koniec 2012 roku John Corabi wydał swój solowy album „Unplugged“.

Oprócz Johna Corabiego podczas Gitarowego Rekordu Guinnessa będzie można zobaczyć także gitarzystkę Michaela Jacksona, Jennifer Batten oraz Bruce’a Kulicka, byłego gitarzystę KISS.

Wrocław miastem gitary!

Więcej informacji na stronie: heyjoe.pl

Tags: ,

Comments are closed.