Noche de Boleros i Magda Navarrete – koncert „Chilli” na Folkowym Graniu w Łykendzie! (7.02.13)

2013, archiwum — By on 4 lutego 2013 20:32

Noche de Boleros to pasja, elegancja i nieskazitelne wyczucie muzycznego smaku. Dzięki nowatorskiemu podejściu do aranżacji i harmonii Noche de Boleros odkurza tradycyjne melodie z Hiszpanii i Ameryki Łacińskiej, i nadaje im współczesny wymiar.

Zespół czerpie z latynoamerykańskich korzeni, ale jednocześnie łączy gatunki muzyczne i bawi się konwencją, dzięki czemu wypracował sobie oryginalny styl zwany przez krytyków muzycznych „retro latino”. Grupę tworzy siedmiu muzyków z Ameryki Południowej i Polski. Wraz z zespołem wystąpi Magda Navarrete, jedyna kobieta w Polsce śpiewająca latynoamerykańskie boleraz oraz flamenco.

Podczas wrocławskiego koncertu Noche de Boleros i Magda Navarrete zaprezentują znalezione na dnie latynoskiego kufra melodie z lat 20-tych i 30-tych. To zarazem ciepłe, szlachetne i akustyczne brzmienia piana, kontrabasu, akordeonu jak i wiele etnicznych instrumentów perkusyjnych mieszających się z ciemnym, zmysłowym głosem Magdy Navarrete śpiewającej po hiszpańsku i portugalsku. Koncerty Noche de Boleros to prawdziwa podróż po Ameryce Łacińskiej i Hiszpanii: od namiętnego bolera, przez tango, ogniste flamenco, bossanovę, aż po salsę i kompozycje fusion. Południowa, pulsująca tradycja równoważona jest nowatorskim podejściem do rytmiki i harmonii, przez co otrzymujemy dzieło pozbawione folklorystycznej siermiężności, przy którym wyśmienicie poczują się miłośnicy gorącego południa poszukujący gorącej latynoskiej fiesty, jak i koneserzy, którzy przy kieliszku czerwonego wina smakować jednocześnie chcą pełną pasji i uczuć muzykę.

„El ultimo domingo/Ostatnia niedziela” w wykonaniu zespołu:http://www.youtube.com/watch?v=MF7RGgA0PHA

7.02.13 godz.20.00
Klub Muzyczny Łykend, Podwale 37/38

Folkowe Granie w Łykendzie
NOCHE DE BOLEROS I MAGDA NAVARRETE – koncert „Chilli”
bilety: 25 zł – przedsprzedaż, 30 zł – w dniu koncertu

rezerwacje: bilety@o2.p

Comments are closed.