Bałkański Karnawał w Łykendzie! (19.01.13)

2013, archiwum — By on 14 stycznia 2013 19:54

Na karnawałowe szaleństwo w bałkańskich rytmach klub Łykend zaprasza już najbliższą sobotę 19 stycznia. Doskonała zabawę w bałkańskim stylu zapewni, dobrze znany wrocławskiej publiczności zespół Balkan Folk Acoustic.

Jest to projekt muzyczny z Wrocławia, popularyzujący bułgarski folklor i tradycję, a w szerszym aspekcie muzykę krajów Półwyspu Bałkańskiego – Grecji, Bułgarii, Serbii, Macedonii, Rumunii.
Zespół Balkan Folk Acoustic powstał w maju 1997r. Jego założycielami są Bułgarzy, mieszkający we Wrocławiu: Ewgenij Genew (akordeon, śpiew, kierownictwo muzyczne), wirtuoz akordeonu, laureat festiwali muzyki ludowej i akordeonowej w Bułgarii i Dimczo Angelow (gitara, śpiew), lider międzynarodowego eksperymentu muzycznego TERRA, działającego od wielu lat pod patronatem Politechniki Wrocławskiej. Popularyzuje muzykę bułgarska od 1976r., kiedy jako student założył zespół TRAKI, występował z czołowymi polskimi muzykami.

Balkan Folk Acoustic gra dynamiczną, żywiołową muzykę bałkańską we własnych aranżacjach, opartą na autentycznych ludowych muzycznych tematach (bułgarskich, macedońskich, serbskich, cygańskich, greckich), odchodząc jednocześnie od typowo ludowego brzmienia na rzecz brzmienia bluesowo-rockowego. Na uwagę zasługują bardzo ciekawe i skomplikowane, charakterystyczne dla Bałkanów, nieparzyste konfiguracje rytmiczne utworów , które muzycy wykonują z zadziwiająca lekkością. Zespół występuje w oryginalnych, bułgarskich strojach ludowych. Podczas koncertów zespół jest w stałym kontakcie z widownią i można się nauczyć podstawowych kroków najbardziej popularnych bułgarskich tańców ludowych „horo” i „raczenica” i pośpiewać razem z zespołem przyśpiewki ludowe z Bałkanów, co zwykle publiczność czyni z ochotą.

Folkowe Granie w Łykendzie

19.01.13 godz.20.00
Klub Muzyczny Łykend, Podwale 37/38

Bałkański Karnawał z zespołem BALKAN FOLK ACOUSTIC

bilety: 5 zł

Comments are closed.