Saško Kostov z Macedonii zagra w Łykendzie (1.10.12)

2012, archiwum — By on 27 września 2012 07:23

Multiinstrumentalista i kompozytor Saško Kostov (Macedonia) zyskał już status gwiazdy na szerokim, bałkańskim rynku, teraz spróbuje podbić resztę Europy. Jego muzyka to eklektyzm, wypadkowa własnego, trudnego do klasyfikacji stylu, inspiracji innymi artystami (David Bowie, brytyjska scena alternatywna) i dziedzictwa świetnej jugosłowiańskiej muzyki alternatywnej z lat 80.

Bardzo szybko po rozpoczęciu kariery solowej w 1995 zdobył opinię intrygującego, niezależnego muzyka, którą utrzymuje do dziś. Jego kreatywność skutkuje bezkompromisową mieszanką flirtującą z alternatywnym rockiem, chilloutem, muzyką elektroniczną, a nawet psychodelią. Kostov doskonale przeplata świeży rytm z bezpretensjonalną poezją, a jego ciekawy wokal doskonale dopełnia całości.

Koncert jest częścią europejskiej trasy promującej trzeci oficjalny album artysty, Silent In The Crowd, tym razem występującego z zespołem pod szyldem Saško Kostov & The Waiting Waits. Oprócz Polski muzycy zagrają też m.in. w Holandii, Szwajcarii i Słowenii.

Oficjalna strona: http://www.saskokostov.com/
YouTube: http://www.youtube.com/user/sashkokostov/videos
MySpace: http://www.myspace.com/saskokostov
SoundCloud: http://soundcloud.com/sasko-kostov

 SAŠKO KOSTOV ( Macedonia)

1.10.12 godz.20.00
Klub Muzyczny Łykend, Podwale 37/38

wstęp wolny

Tags:

Comments are closed.