Czesław Śpiewa Miłosza w Synagodze Pod Białym Bocianem (25.04.12)

2012, archiwum — By on 10 lutego 2012 14:20

wROCKfest.pl zaprasza na niezwykły koncert w niezwykłym miejscu. Po jazzowych interpretacjach poezji Czesława Miłosza w wykonaniu Agi Zaryan z zespołem, z twórczością naszego Noblisty we wnętrzach Synagogi Pod Białym Bocianem zmierzy się Czesław Mozil z polsko-duńskim kolektywem Czesław Śpiewa.

Blisko 30 lat po uhonorowaniu Czesława Miłosza literacką Nagrodą Nobla, poetycki świat polskiego pisarza na nowo spotkał się z duchem Skandynawii. Zespół Czesław Śpiewa, czyli duńscy muzycy z polskim frontmanem na czele, z dziesięciu wierszy noblisty stworzyli unikalny album. Płyta „Czesław Śpiewa Miłosza” to oryginalny melanż poezji najwyższych lotów z awangardowym brzmieniem. Utwory takie jak  „Postój Zimowy” czy „Do Laury” w swobodnych i odważnych aranżacjach polsko-duńskiej formacji  zyskują zupełnie nowy, zaskakujący wymiar. Jak twierdzi lider zespołu „ za dziesięć lat  polonistki chcąc pokazać swoim uczniom poezję polskiego noblisty będą załączać do jego wierszy linki z naszą muzyką”.

Koncertowy repertuar zdominują utwory z najnowszej płyty „Czesław Śpiewa Miłosza”. Tradycyjnie zespół zaprezentuje również kilka piosenek z dwóch poprzednich krążków  zespołu, „Debiut” i „Pop” a na deser coś z dorobku pierwszego zespołu Czesława Mozila – Tesco Value. Muzycy zabiorą swoich słuchaczy w zwariowaną podróż do krainy finezyjnych dźwięków tanga, popu, folku i awangardy. Używają do tego szerokiej gamy instrumentów. Szklane dzwoneczki, rozmaite dęciaki, akordeony  i ukulele to tylko kilka elementów spośród wielu trybików tej muzycznej machiny. Jak skwitował Marcin Flint, dziennikarz muzyczny „Życia Warszawy”: „Bohaterska jest walka Czesława by polski pop nosił w końcu znamiona kreatywności i nie był tworem sztucznym i ulizanym”. Do takiego właśnie świata zaprasza zespół Czesław Śpiewa.

Zespół wystąpi w składzie:

Czesław Mozil  –  wokal, akordeon
Karen Duelund Guastavino – wokal, saksofony, klarnet
Martin Bennebo Pedersen  – akordeon
Hans Find Meoller – gitara
Marie Louise von Bullow – kontrabas, gitara basowa
Jacob Munck Mortensen – tuba
Troels Drasbeck  – perkusja

 

wrockfest.pl prezentuje:
CZESŁAW ŚPIEWA MIŁOSZA

25.04.12 godz.20.00
Synagoga Pod Białym Bocianem, ul. Włodkowica 7

bilety: 70 zł – I miejsca, 50 zł – II miejsca, 40 zł – III miejsca

rezerwacje: bilety@o2.pl

Tags:

Comments are closed.