Brendan Perry wystąpi we Wrocławiu! (12.09.11)

2011, archiwum — By on 1 czerwca 2011 11:38

Założyciel legendarnej formacji  Dead Can Dance wystąpi  12 wrześnie w klubie Eter w ramach cyklu „wROCKfest.pl prezentuje”.

Pochodzący z Londynu kompozytor  będzie promował ostatni album „Ark”. Na płycie znalazły się m.in. kompozycje „Babylon” oraz „Crescent”, które zostały napisane w związku z reaktywacją Dead Can Dance w 2005 roku.

Brendan Perry jest jedną z najbardziej intrygujących postaci muzyki alternatywnej od trzech minionych dekad. Perry, urodzony w angielsko-irlandzkiej rodzinie, dorastał we wschodnim Londynie, później wraz z rodzicami przeniósł się do Nowej Zelandii. Tam w 1977 roku pod pseudonimem Ronnie Recent rozpoczynał muzyczną karierę jako basista, później także wokalista punkowego The Scavengers. Po dwóch latach zespół przeniósł się do Australii, zmieniając nazwę na Marching Girls. W 1980 roku Perry opuścił skład wybierając ścieżkę solowych eksperymentów muzycznych.  Rok 1981 zapisał się jako data utworzenia Dead Can Dance. Początkowy skład formacji to Brendan Perry, Simon Monroe i Paul Erikson, do którego jako ostatnia dołączyła Lisa Gerrard. Przez szesnaście lat działalności Dead Can Dance zrealizowało 9 albumów.
W 1999 roku, podczas pracy nad „Spritchaser”, ostatnim krążkiem grupy, dla Lisy i Brendana stało się jasne, że przestali podążać w tym samym kierunku, w konsekwencji czego podjęli wspólną decyzję o zakończeniu współpracy muzycznej i rozpoczęli pracę nad solowymi projektami.  W tym samym roku Perry zrealizował „Eye of the Hunter” – płytę, która prawie w całości oparta jest na żywych instrumentach.

Brendan Perry – Medusa from RSM on Vimeo.

Lata 2000-2005 Perry spędził w Quivvy Church w Irlandii, gdzie wraz ze swoim bratem Robertem prowadził warsztaty perkusyjne z wykorzystaniem tradycyjnych afrokubańskich i wschodnioafrykańskich bębnów. W tym samym kościele powstawały płyty Dead Can Dance – „Into The Labirynth”, „Spritchaser” i solowy projekt Perry’ego – „Eye of the Hunter”. Po jedenastu latach Brendan Perry powraca z nowym wydawnictwem „Ark”, na którym pojawią się m.in. utwory „Babylon” i „Crescent”, skomponowane w związku z krótką reaktywacją Dead Can Dance w 2005 roku (i promowane podczas Dead Can Dance Reunion Tour).

wROCKfest.pl prezentuje:
BRENDAN PERRY

12.09.11 godz.20.00
klub ETER
ul.Kazimierza Wielkiego 19

KUP BILETY

bilety: 99 zł pierwsze 300 szt., 109 zł przedsprzedaż, 120 zł w dniu koncertu

rezerwacje: bilety@o2.pl

Tags:

Comments are closed.