The Tsigunz Turbo Balkan Groove w Łykendzie! (13.02.11)

2011, archiwum — By on 1 lutego 2011 11:40

Ośmiogłowe monstrum dęto-perkusyjne, serwujące kaloryczne bomby w stylu balkan tutti frutti. Ogniowe strzelby współczesnej cyganistyki, kolekcjonerzy polmuzowskich przedęć, szybcy i niebezpieczni królowie turbo groovu, cyniczni romantycy na granicy fałszu.

Dzięki atrakcyjnej, awanturniczej formie koncertów, poruszającej i dopracowanej muzyce przyjęcie jest nad wyraz entuzjastyczne,  a publiczność porywamy do tańca już od pierwszych przydęć!

The Tsigunz Turbo Balkan Groove to absolutnie nowa jakość w kraju i zagranicą. To złoty środek na rynku muzycznym. Ten zespół stanowi pomost łączący sztukę wschodu i zachodu, łączący starych i młodych, łączący wodę z ogniem i wino ze sneakersem, gorące rytmy Majorca Party z cygańską swobodą i niemieckim ordnungiem. Zazdroszcząc Cyganom ich kultury i talentu, The Tsigunz kradną tradycyjne melodie z Bałkanów, Turcji, Bliskiego Wschodu i Indii, aby je potem bezcześcić  i torpedować zdobyczami muzyki XXI wieku, łącząc tradycyjne instrumenty dęte  i perkusyjne z najnowszymi osiągnięciami techniki, opracowanymi w Japonii a wyprodukowanymi w Chinach. A wszystko to przeniesione na polski grunt, z tradycjami polskiej szkoły jazzu i postromantycznymi odniesieniami do słowiańskiej melodyki. Nie bez znaczenia jest strona wizualna występów. Zamiłowanie muzyków do zarostu, tombakowej biżuterii oraz charakterystycznego podrygiwania owocuje błyskawicznym sprzężeniem zwrotnym z publicznością głównie płci pięknej!!!

Zespół The Tsigunz Turbo Balkan Groove to osiem osób:
margerita crvena zvezda- vocal
fanfara mordulec- trumpet
mahala melechovitz rai- clarnet
michail andzello- tenor sax
zlatko michailovic- bari sax
don tubescu- tuba
gianni granda slivovitz- darabuka set
ribar karpic- drums

The Tsigunz Turbo Balkan Groove
13.02.11 godz.19.00
Klub Muzyczny Łykend, Podwale 37/38

bilety: 10 zł – przedsprzedaż, 15 zł – w dniu koncertu

Tags:

Comments are closed.