Bobby McFerrin wystąpi w czerwcu z okazji Święta Wrocławia! (17.06.11)

2011, archiwum — By on 26 stycznia 2011 18:22

Bobby McFerrin, nazywany jednym z cudów światowej muzyki, wystąpi 17 czerwca w hali Orbita we Wrocławiu. Bobby McFerrin jest zdobywcą 10 nagród Grammy, uznawanym za jednego z najsłynniejszych na świecie innowatorów i improwizatorów wokalnych, jest wybitnym dyrygentem, twórcą jednej z najpopularniejszych piosenek końca XX wieku („Don’t Worry, Be Happy”), a także zapalonym rzecznikiem edukacji muzycznej. Jego płyty sprzedały się w nakładzie 20 milionów egzemplarzy, zaś współpraca z takimi artystami jak Yo-Yo Ma, Chick Corea i Herbie Hancock uczyniła z niego prawdziwego ambasadora muzyki klasycznej i jazzu.

McFerrin posiada cztero-oktawową skalę głosu i szeroki zakres technik wokalnych. To ostatni prawdziwy człowiek renesansu w świecie muzyki, badacz wokalny, który łączy własne pomysły z jazzem, folkiem i muzyką świata – chóralną, a’cappella i klasyczną. Jako dyrygent posiada słuch orkiestrowy, przez co jego inwencja wokalna zdaje się nie mieć granic. Potrafi zaśpiewać na przykład zainspirowane trąbką partie w standardzie jazzowym „Round Midnight” albo interpretuje partie fletu i wiolonczeli w dziełach Fauré i Vivaldiego, czy też po prostu tworzy zupełnie nowe brzmienie.

Koncert Bobby McFerrina zakończy wiosenny sezon Ethno Jazz Festival 2011 we Wrocławiu.

Bobby McFerrin
WrocLove Fest – Święto Wrocławia
17.06.11 godz.19.00
Hala Orbita, ul. Wejherowska 34

bilety: 200 zł – I miejsca, 150 zł – II miejsca, 120 zł – III miejsca, 90 zł – IV miejsca,  50 zł – wejściówki (studenci i uczniowie)

Bilety do nabycia w sieciach salonów Empik, Mediamarkt i Saturn w całej Polsce

rezerwacje: bilety@o2.pl

kup bilet online: http://www.biletin.pl/event,show,77,bobby-mcferrin.html

Tags:

Comments are closed.