Kroke & Maja Sikorowska w programie greckich pieśni i piosenek (15.03.11)

2011, archiwum — By on 17 stycznia 2011 18:29

Renoma i doświadczenie oraz młodość, talent i uroda. Piękna dziewczyna śpiewająca po grecku oraz  światowej klasy zespół czujący bezbłędnie etniczne klimaty. Bałkany i Orient, Morze Śródziemne z jego wyspami, nieparzyste rytmy i melizmaty tworzą razem świat niezwykły. Świat egzotyczny, ale nie egzotyką rodem z taniego obrazka. To jest muzyka pozostająca w pamięci na długo, płynąca z jej źródeł. Udajcie się z nimi w podróż tam, gdzie miłość to wiersz miłosny, a nienawiść to pchnięcie nożem.

Kroke & Maja Sikorowska to projekt, który pokazuje nowe i zaskakujące muzyczne wcielenie grupy KROKE.

Program, który przygotowali Jerzy Bawół (akordeon), Tomasz Kukurba (altówka) i Tomasz Lato (kontrabas) oraz gościnnie Sławek Berny (perkusja) wspólnie z Mają Sikorowską to projekt grecki.

Zespół, który czerpie inspiracje z tradycji muzycznych Żydów sefardyjskich, Orientu oraz klasyki i jazzu, a powstającej nowej muzycznej jakości daje własną oryginalną stylistykę i emocjonalną głębię, zaprosił do współpracy Maję Sikorowską.

Maja Sikorowska – pół Polka, pół Greczynka (córka Andrzeja Sikorowskiego, twórcy grupy Pod Budą i Greczynki, Chariklii Motsiou-Sikorowskiej), przygotowała piosenki idealnie wpisujące się w nurt i nerw oraz urok dotychczasowej twórczości KROKE.

Słuchacze będą mogli usłyszeć jak świetnie brzmią zarówno nostalgiczne jak i porywające, rytmiczne piosenki śpiewane przez Maję Sikorowską po grecku.

Ethno Jazz Festival prezentuje:
KROKE & MAJA SIKOROWSKA
15.03.11 godz.20.00
C.S.Impart ul.Mazowiecka 17

bilety: 80 zł – I miejsca, 65 zł – II miejsca, 50 zł – III miejsca, 35 zł – wejściówki (studenci i uczniowie)
rezerwacje: bilety@o2.pl

Tags: ,

Comments are closed.