Touch of Ireland – widowisko muzyczno- taneczne na Dzień św.Patryka (17.03.11)

2011, archiwum — By on 8 grudnia 2010 23:18

17 marca, w dniu patrona Irlandii św. Patryka, do Wrocławia zawita rewelacyjne przedstawienie Touch of Ireland w wykonaniu zespołów Carrantuohill oraz Reelandia.

Touch of Ireland jest widowiskiem złożonym z utworów muzycznych i choreografii tanecznych, mocno osadzonych w irlandzkiej tradycji. Jest jednocześnie spektaklem niezwykle rozbudowanym pod względem aranżacji muzycznych, kostiumów, używanego instrumentarium. Raz delikatne i zwiewne, a raz dynamiczne i porywające tańce irlandzkie, z towarzyszeniem muzyki, tworzą pasjonujące, kolorowe widowisko gwarantujące publiczności przeżycia estetyczne i świetną zabawę.

Repertuar dobrano tak aby możliwe było wyeksponowanie wszystkich najbardziej charakterystycznych, a jednocześnie przemawiających do publiczności, elementów tańca irlandzkiego: jest więc aksamitny, kobiecy slip jig; są bardzo radosne, mieszane układy tańczone w klimatach irlandzkiego ceili; pokazy solo, umożliwiające tancerzom zaprezentowanie maksimum swoich umiejętności i najbardziej skomplikowanych kroków; wreszcie najbardziej oczekiwany i niezwykle ceniony przez publiczność step irlandzki, również w wydaniu a`cappella.
Najcenniejszą cechą przedsięwzięcia jest połączenie dwóch form sztuki irlandzkiej “na żywo”.
Na świecie funkcjonuje wiele widowisk opartych na irlandzkim tańcu, ale zwykle są one pozbawione “żywej muzyki”, na którą w projekcie Touch of Ireland został położony niezwykle duży nacisk. Z jednej strony gwarantuje to pełnię odbioru widowiska; sprawia, że jest ono bardziej autentyczne, a z drugiej zaś, w momentach gdy tancerze opuszczają scenę, muzycy wypełniają przestrzeń swoimi instrumentami, a że jest to zespół charyzmatyczny i łatwo nawiązujący kontakt z publicznością – skupia na sobie uwagę i bawi się razem z widzami.


Touch of Ireland to zatem niezwykle zrównoważone w proporcjach: MUZYKA i TANIEC. …i wszystko na żywo!
ST. PATRICK’S DAY – TOUCH OF IRELAND
17.03.11 godz.19.00
C.S.Impart ul.Mazowiecka 17
widowisko muzyczno – taneczne w wykonaniu zespołów CARRANTUOHILL & REELANDIA

bilety: 100 zł – I miejsca, 80 zł – II miejsca, 60 zł – III miejsca, 40 zł – wejściówki (studenci i uczniowie)
rezerwacje: bilety@o2.pl

Tags:

Comments are closed.