Ray Wilson+Berlin Symphony Ensemble (2.12.09)

2009, archiwum — By on 18 grudnia 2009 12:12

Były wokalista Genesis, obdarzony jednym z najbardziej wyjątkowych głosów na świecie, wykona największe przeboje tej grupy w niezwykłej oprawie muzycznej. Na scenie pojawi się 10 osobowy skład, w tym muzycy Berlin Symphony Ensemble.

Ray stworzył niezwykły projekt, odróżniający się od typowych symfonicznych wykonań standardów rocka. Największe przeboje Genesis – Follow you Follow Me, Land of Confusion, Carpet Crawlers czy kompozycje Phila Collinsa I Petera Gabriela nabierają nowego wymiaru.

Ray Wilson to jeden z najbardziej wyjątkowych wokalistów i autorów rockowych świata. Swoją klasę potwierdził współpracą z zespołem Genesis, kiedy to w 1997 roku zastąpił w roli wokalisty Phila Collinsa.

Ray Wilson (ur. 8 września 1968 w Dumfries) – członek zespołów: Guaranted Pure, Stiltskin, Cut, Genesis.

W 1994 roku, debiutujący zespół Stiltskin z Rayem w składzie stworzył utwór Inside, który pojawił się na szczytach list przebojów (numer jeden w Wielkiej Brytanii). W 1997 roku Ray Wilson został wokalistą słynnej grupy Genesis, zastąpił w roli wokalisty Phila Collinsa. Powstały wówczas utwory takie jak: Congo, Shipwrecked czy Not About Us. W 1999 Ray roku wydał album ?Millionairhead? z zespołem CUT. Zespół nie zaistniał jednak na dłużej a Ray współpracował w tym samym czasie ze Scorpions czy dj-em Arminem van Buurenem, z którym wykonał napisaną przez siebie kompozycję Yet Another Day. W następnych latach powstały dwa ważne albumy w solowej twórczości artysty – „Change” (2003) i „The Next Best Thing” (2004). Od 2006 roku Ray wrócił do nazwy Stiltskin (całkowicie nowy skład zespołu) i stworzył pod szyldem Ray Wilson & Stiltskin album ?She?. W 2008 roku ukazał się najnowszy album „Propaganda Man”, który częściowo powstał w Poznaniu, gdzie artysta obecnie mieszka.


wRockFest.pl prezentuje:
RAY WILSON & Berlin Symphony Ensemble „Genesis Klassic” ? największe przeboje Genesis
w symfonicznych aranżacjach
2.12.09 godz.20.00 Sala Koncertowa Radia Wrocław, ul. Karkonoska 10
bilety: 120 zł ? I miejsca, 90 zł ? II miejsca, 70 zł ? III miejsca

Na koncert zaprasza Poznań, Miasto Know How.

[quickshop product=”ARCHIVE”]

Comments are closed.