Dr Misio zagra w Łykendzie! (12.02.14)

2014, archiwum — By on 24 stycznia 2014 17:01

wROCKfest.pl zaprasza 12. lutego do klubu muzycznego Łykend na koncert kultowej już grupy Dr Misio.

Dr Misio, to męska załoga pod wodzą Arka Jakubika – aktora, scenarzysty, reżysera związanego z ambitnymi projektami filmowymi na kulturalnej mapie Polski, znanego głównie ze świetnych ról dramatycznych w filmach Wojtka Smarzowskiego („Wesele”, „Dom zły”).

Arek wyreżyserował m.in. teatralnego „Jeźdźca burzy” z muzyką The Doors i debiutancką fabułę „Prosta historia o miłości” – Grand Prix Kina Niezależnego na Festiwalu w Gdyni z Magdą Popławską, Rafałem Maćkowiakiem & Bartkiem Topą w rolach głównych.

Nazwę Dr Misio przekornie zaczerpnięto z tekstu „Dr Misio” pisarza, redaktora m.in. działu „Kultura” G. W., wyróżnionego nagrodą Czytelników Literackiej „Nike” – Krzysztofa Vargi o schizoidalnej naturze człowieka.

Oprócz twórczości Krzysztofa Vargi zespół w warstwie literackiej może poszczycić się słowami również zaprzyjaźnionego poety, wielokrotnie nominowanego do Literackiej Nagrody „Nike”, laureata „Paszportu Polityki”), dziennikarza & muzyka – Marcina Świetlickiego.

Sam Jakubik (nominowany w kategorii „Człowiek roku 2010” w konkursie „Wdechy” Gazety Wyborczej) mawia na scenie: „w życiu nie spodziewałem się, że będę śpiewał piosenki z Jego tekstem”… – tak zapowiadając utwór „Ona wie” ze słowami… Cypriana K. Norwida!

Dr Misio gra ostrego rock & rolla bez przebaczenia. Solidne brzmienie, ciężkie riffy, znakomite, mądre teksty i brak muzycznego kompromisu sprawiają, że to nowa i oryginalna propozycja nie tylko dla fanów rocka ale przede wszystkim ludzi poszukujących w sztuce intelektualnych wrażeń i refleksji, otwartych na formę i nie stroniących od wspólnej, niemalże rytualnej zabawy.

W warszawskim Teatrze IMKA Arek Jakubik gra z powodzeniem monodram „Ja” a towarzyszą Mu Muzycy Dr Misio http://www.teatr-imka.pl/ja,484824,2010_12_17,1900.html

Dr Misio pod wodzą Wojtka Smarzowskiego zrealizował swój pierwszy klip do utworu „Młodzi” z debiutanckiego albumu, który nagrano 2012 u Adama Toczko w Elektra Studio z Olafem Deriglasoffem w roli producenta muzycznego.

We wrześniu 2012 miał premierę film o Paktofonice, w którym Arek zagrał rolę managera.

31 stycznia 2013r. miał premierę najnowszy film Wojtka Smarzowskiego pt: 'Drogówka’, w którym Arek Jakubik zagrał rewelacyjna rolę policjanta- Petryckiego za którą dostał nagrodę : Polskiego Orła.

W lutym 2013r. zespół Dr Misio podpisuje swój pierwszy kontrakt płytowy z największą firmą wydawniczą Universal Music na wydanie swojej pierwszej płyty pt: „Młodzi”

W czerwcu 2013 zespół otrzymał nagrodę dziennikarzy w kategorii Trendy podczas festiwalu TopTrendy – Sopot 2013

Teraźniejszość: super recenzje, dużo koncertów, coraz więcej fanów!!!!

Dr Misio gra w składzie:

Wokal: Arek Jakubik
Gitara: Paweł Derentowicz
Gitara basowa: Mario Matysek
Klawisz: Radek Kupis
Perkusja: Jan Prościński

 

 

12.02.14 godz.20.00
Klub Muzyczny Łykend
Podwale 37/38
Dr Misio

bilety: 35 zł – przedsprzedaż w klubie i rezerwacje, 40 zł –w punktach

sprzedaży i przed koncertem

 

Bilety dostępne w sieci salonów Empik i MediaMarkt w całej Polsce
oraz w serwisach: www.biletin.pl, www.ticketpro.plwww.ebilet.pl, www.eventim.pl

rezerwacje: bilety@o2.pl

Comments are closed.