ANIA RUSOWICZ powraca z nowa płytą – koncert w styczniu! (17.01.14)

archiwum — By on 25 października 2013 06:22

wROCKfest.pl zaprasza 17. stycznia do klubu Firlej na premierowy koncert promujący najnowszą płytę Ani Rusowicz. Po dwóch latach od debiutanckiej płyty „Mój Big Bit”, obsypanej aż czterema Fryderykami, Ania Rusowicz powraca z nowym albumem zatytułowanym „Genesis”. Nowa płyta swoją tematyką nawiązuje do tego co pierwotne, naturalne, bliskie natury. Jak sama Artystka mówi, jest odzwierciedleniem jednej z części jej osobowości. Płyta jest bardziej niepokorna, nieco psychodeliczna, ale pełna też przepięknych melodii, no i oczywiście wspaniałego głosu Ani. Produkcją albumu zajął się Emade.

Ania Rusowicz w 2011 roku pojawiła się na festiwalu w Opolu z recitalem poświęconym pamięci swojej zmarłej przed 20 lat mamy, Ady Rusowicz i natychmiast zachwyciła opolską publiczność. Pierwsza solowa płyta „Mój Big-Bit”, nad którą pracowała przez kilka miesięcy składała się z dwunastu piosenek.

Sześć z nich pochodzi z repertuaru Ady Rusowicz wykonywanych z zespołem Niebiesko-Czarni na przełomie lat 60’ i 70’. Pozostałe sześć utworów to autorskie dzieło Ani. W ten sposób udowodniła, że posiada najbardziej bigbitowe korzenie w kraju. Doskonale czuje ten styl, komponuje, pisze teksty piosenek, które zapadają w pamięć po pierwszym odsłuchaniu.

„Mój Big-Bit” okazał się idealnym środkiem przenoszącym w czasie – dla młodych do krainy dzieciństwa, dla starszej publiczności do pierwszych muzycznych sentymentów. A czym ta płyta była dla samej Ani Rusowicz?

„Połowa piosenek to moje kompozycje i teksty, a sześć stanowią utwory mamy, z których większość skomponował dla niej Czesław Niemen, gdy jeszcze byli narzeczeństwem.

Nie odtwarzałam ich, ale spróbowałam połączyć tamte czasy z czymś nowoczesnym. To hołd złożony mamie.”

26 kwietnia br. podczas gali Fryderyk 2012, Ania została uhonorowana aż czterema statuetkami w kategoriach: Wokalistka Roku, Płyta Roku Pop, Produkcja Muzyczna Roku (wspólnie z Kubą Galińskim) oraz Debiut Roku!

W czerwcu 2012 podczas Festiwalu Polskiej Piosenki w Opolu Ania została odznaczona nagrodą Superjedynka oraz Nagrodą Dziennikarzy. Pod koniec czerwca ukazała się edycja specjalna albumu „Mój Big-Bit“ Album Ani uzyskał już status „Złotej Płyty”, która została wręczona podczas prestiżowego festiwalu „Pozytywne wibracje“.

Repertuar z albumu „Mój Big-Bit“ znakomicie sprawdzał się na koncertach, o czym mogła się już przekonać publiczność w wielu miastach Polski, a także poza nią. Ania koncertuje bardzo dużo, była główną gwiazdą trasy Lata z Radiem, koncertowała także podczas Olimpiady w Londynie. Rok 2013 upłynął pod znakiem przygotowania nowego albumu. Efekty zobaczymy i usłyszymy  na koncertach.

Ania wstępuje z zespołem w składzie:

Gitara: Ritchie Palczewski

Bas: Michał „Burza” Burzymowski

Bębny: Hubert Gasiul

Klawisze: Łukasz Jakubowicz

 

17.01.14 godz.20.00
Ośrodek Działań Artystycznych „Firlej”, ul. Grabiszyńska 56

wROCKfest.pl prezentuje: ANIA RUSOWICZ

bilety: 35 zł – pierwsze 100 szt., 40 zł – przedsprzedaż, 45 zł – w dniu koncertu

 

Bilety dostępne w sieci salonów Empik i MediaMarkt w całej Polsce
oraz w serwisach: www.biletin.pl, www.ticketpro.plwww.ebilet.pl, www.eventim.pl

rezerwacje: bilety@o2.pl

Comments are closed.