WrocLove Fest 2016 (23-25.06.16)

2016, archiwum — By on 4 kwietnia 2016 08:57

Światowe gwiazdy muzyki folk na WrocLove Fest 2016 we Wrocławiu!

Z okazji Nocy Świętojańskiej zapraszamy do Wrocławia na niezwykłe święto muzyki folkowej!
23 i 24 czerwca w Europejskiej Stolicy Kultury spotkają się polskie tradycje, obrzędy i obyczaje z wielką sceną world music!

GOLEC uORKIESTRA, ZAKOPOWER, ENEJ, KAPELA ZE WSI WARSZAWA, BUBLICZKI i PSIO CREW – to tylko niektórzy, znani już na całym świecie, reprezentanci rodzimej sceny folkowej, jacy potwierdzili już swój udział we WrocLove Fest 2016.
W muzycznej bitwie zmierzą się z nimi przedstawiciele różnych kultur z barwnego kręgu world music:
BOBAN MARKOVIĆ ORCHESTRA z Serbii – jedna z najbardziej podziwianych orkiestr świata, znana z filmów Emira Kusturicy „Underground” i „Arizona Dream”.
Bałkańskie orkiestry dęte to prawdziwy fenomen na światowa skalę. Potwierdzi to każdy, kto choć raz uczestniczył w koncercie autentycznej orkiestry z Bałkanów.
AMADOU & MARIAM z Mali – światowej sławy gwiazda muzyki afrykańskiej, Ich koncerty to widowiskowe arcydzieła, które zapełniają wielkie sale koncertowe rozśpiewaną i roztańczoną publicznością
FANFARA TIRANA meets TRANSGLOBAL UNDERGROUND – specjalny projekt muzyków wywodzących się z Orkiestry Dętej Armii Albańskiej oraz pionierów łączenia muzyki świata z nowoczesnymi brzmieniami z Wielkiej Brytanii
BOLLYWOOD MASALA ORCHESTRA w niezwykłym spektaklu muzycznym „The Spirit of India” zaprasza na muzyczną podróż przez Indie; z Rajasthanu do Bombaju. Wraz z 16 profesjonalnymi artystami na scenie, ten kolorowy spektakl pozwoli choć na trochę poczuć prawdziwego “ ducha Indii”
RUSSKAJA z Rosji – jeden z najciekawszych zespołów łączących reggae, szalone ska z porywającą do tańca muzyką rosyjską.
JEWISH MONKEYS z Izraela – niepoprawni politycznie i nieprzewidywalni muzycznie, pozytywnie zakręceni Żydzi prosto z Tel Avivu. Jedno jest pewne – przy ich klezmer/pop/rocku nogi same niosą do tańca!
Do składu dołączy jeszcze kilka muzycznych niespodzianek; będą wianki, poszukiwania kwiatu paproci, teatr ognia i inne obrzędy związane z Nocą Świętojańską.

„WrocLove Fest – Noc Świętojańska” odbywa się w ramach obchodów Święta Wrocławia, a to właśnie św. Jan Chrzciciel jest patronem Wrocławia. Historia głosi iż ok. roku 1000 panował na Ostrowie Tumskim biskup Jan, a po nim jeszcze kilku biskupów o tym imieniu. Prawdopodobnie to od jego imienia, jako protoplasty władzy kościelnej, pod koniec X w. katedra wrocławska otrzymała za patrona Jana Chrzciciela, którego wizerunek do dnia dzisiejszego widnieje w herbie miasta.

WrocLove Fest – Noc Świętojańska 2016, to wydarzenie, które ma szansę dołączyć do grona najważniejszych imprez folkowych nie tylko w Polsce.
Impreza odbędzie się na urokliwych terenach Pergoli oraz kompleksu wrocławskiej Hali Stulecia, wpisanej na Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO.
Festiwalowe gwiazdy zagrają na dwóch scenach: na Pergoli, w otoczeniu wody i zieleni, z widokiem na największą i najpiękniejszą w Polsce fontannę multimedialną, oraz w słynnej z koncertów światowych gwiazd, Hali Stulecia, gdzie będziemy mogli bawić się do późnych godzin nocnych.
Koncerty oraz pokazy związane z obrzędami i tradycją na Pergoli będą otwarte dla publiczności. Koncerty w Hali Stulecia będą biletowane, z możliwością swobodnego przemieszczania się po całym terenie imprezy. Uwaga, promocyjna cena biletów tylko do 15 kwietnia!
Imprezie towarzyszyć będzie specjalna edycja Wrocławskiego Festiwalu Piwa – Powitanie Lata 2016.
Zachęcamy również do uczestnictwa w koncercie WrocLove Fest – Pierwszy Dzień Wakacji 2016, który odbędzie się 25 czerwca.

Czekamy na Was we Wrocławiu – Europejskiej Stolicy Kultury 2016!

23.06.16,godz.17.00, Hala Stulecia – Pergola, Wrocław, ul. Wystawowa 1
WrocLove Fest – Noc Świętojańska 2016
GOLEC uORKIESTRA, ZAKOPOWER, ENEJ, KAPELA ZE WSI WARSZAWA, PSIO CREW, RUSSKAJA (Rosja)…
bilety jednodniowe – stojące: 35 zł – do 15.04, siedzące: 50 zł – do 15.04

24.06.16,godz.17.00, Hala Stulecia – Pergola, Wrocław, ul. Wystawowa 1
WrocLove Fest – Noc Świętojańska 2016
BOBAN MARKOVIĆ ORCHESTRA, FANFARA TIRANA meets TRANSGLOBAL UNDERGROUND, BOLLYWOOD MASALA ORCHESTRA, JEWISH MONKEYS, BUBLICZKI…
bilety jednodniowe – stojące: 35 zł – do 15.04, siedzące: 50 zł – do 15.04
karnety 2-dniowe ( 23 i 24.06) – stojące: 50 zł – do 15.04, siedzące: 75 zł – do 15.04

25.06.16,godz.15.00, Hala Stulecia – Pergola, Wrocław, ul. Wystawowa 1
WrocLove Fest – Pierwszy Dzień Wakacji 2016
O.S.T.R., MESAJAH, KONIEC ŚWIATA, GRUBSON & Sanepid Live Band…
bilety jednodniowe – stojące: 25 zł – do 15.04, siedzące: 45 zł – do 15.04
karnety 3-dniowe ( 23, 24 i 25.06) – stojące: 65 zł – do 15.04, siedzące: 85 zł – do 15.04

Bilety dostępne w sieci salonów Empik, Saturn i MediaMarkt w całej Polsce
oraz w serwisach: www.biletin.pl, www.ticketpro.pl, www.ebilet.pl, www.eventim.pl, www.biletyna.pl
rezerwacje: bilety@o2.pl
Uwaga, promocyjna cena biletów tylko do 15 kwietnia!

Comments are closed.