ZESPÓŁ REPREZENTACYJNY powraca do Wrocławia!(20.10.24)

polecane, wrockfest.pl prezentuje — By on 12 czerwca 2024 04:28

Stary Klasztor zaprasza 20 października na koncert ZESPOŁU REPREZENTACYJNEGO.
Po niezwykle udanym wiosennym koncercie Zespół powraca do Wrocławia kontynuując obchody 40-lecia rozpoczęcia działalności w składzie: Jarosław Gugała, Filip Łobodziński, Marek Wojtczak oraz Adam Lewandowski ( instrumenty perkusyjne) i Piotr Stawski (skrzypce, wiolonczela)

Zespół Reprezentacyjny – W latach 80. ściągali tłumy (studentów i nie tylko) na programy poświęcone balladom Katalończyka Lluisa Llacha, piosenkom Francuza Georgesa Brassensa czy pieśniom sefardyjskich Żydów. Sami je tłumaczyli i opracowywali. Po wielu latach hibernacji Zespół Reprezentacyjny w swoim najlepszym składzie (Gugała – Karlsbad – Łobodziński – Wojtczak) powrócił w 2006 roku, by sporadycznie pojawiać się na scenie.
W grudniu 2007 Zespół wydał nową koncertową płytę pt. „Kumple to grunt” , która w 2010 roku uzyskała status Złotej Płyty. W marcu 2014 roku Zespół wydał książkę – płytę pt. „Mur” w wersji polskiej i katalońskiej.
Podczas koncertów Zespół wykonuje wiele utworów ze starych i nowych programów. Miedzy innymi piosenki Lluisa Llacha, Georgesa Brassensa, Boba Dylana, Jaromira Nohavicy czy Paolo Conte w tłumaczeniach własnych i przyjaciół.

20.10.24 godz.19.00 Sala Gotycka w Starym Klasztorze, ul. Purkyniego 1
ZESPÓŁ REPREZENTACYJNY
miejsca siedzące: 120 zł
miejsca stojące: 80 zł

Comments are closed.