LUBELSKA FEDERACJA BARDÓW – XXV Urodziny w Starym Klasztorze(15.09.24)

ethno jazz festival, polecane, wrockfest.pl prezentuje — By on 14 maja 2024 04:30

Miłośników nurtu „Kraina Łagodności” zapraszamy 15 września do Sali Witrażowej w Starym Klasztorze na koncert z okazji 25 urodzin LUBELSKIEJ FEDERACJI BARDÓW.
W tym roku LFB obchodzi 25 rocznicę istnienia. Jest jedna z najważniejszych formacji w historii Polski w obszarze piosenki literackiej, kabaretowej i poezji śpiewanej. Z tej okazji wyszła też płyta pt. Nowe piosenki w Teatrze Starym. W programie jubileuszowym, „Nasze najlepsze”, usłyszymy trzygodzinna dawkę utworów, najlepiej odebranych przez publiczność, które wykonane będą w brzmieniu pełnym i w pełnym składzie Federacji.
We Wrocławiu wystąpią:
Katarzyna Kacha Kowanek – skrzypce, śpiew,
Jola Sip – śpiew, kompozycje, teksty,
Marek Andrzejewski – śpiew, kompozycje, teksty, gitary,
Tomasz Deutryk – perkusja, cachon, śpiew,
Jan Kondrak – śpiew, kompozycje, teksty,
Michał Lewartowicz – gitary,
Krzysztof Nowak – gitara basowa, kompozycje,
Piotr Selim – śpiew, kompozycje, fortepian, instrumenty klawiszowe,

LUBELSKA FEDERACJA BARDÓW (zwana w skrócie Federacją) – oryginalna formacja estradowa proponująca własne rozumienie rozrywki. Sposobem organizacji pracy przypominająca piwnice artystyczne, gdzie jest wielu autorów, kompozytorów i wykonawców. Czerpie wzorce z folkloru Kresów, muzyki klasycznej; nawiązuje do ambitnych nurtów muzyki popularnej. Charakteryzuje się niespotykaną potęgą głosów, a także wyjątkową dbałością o stronę muzyczną i tekstową. Warte podkreślenia jest, że zarówno muzyka jak i tekst są przeważnie dziełem członków zespołu. Najważniejsze występy w charakterze gwiazdy zanotowała podczas Przeglądu Piosenki Aktorskiej we Wrocławiu, Studenckiego Festiwalu Piosenki w Krakowie, II Festiwalu Piosenki Prawdziwej (Sopot – Opera Leśna), Olsztyńskich Spotkań Zamkowych „Śpiewajmy poezję”. Z sukcesem koncertowała w Wiedniu, Paryżu, Nowym Jorku, Lwowie, i wielokrotnie w Londynie. Swoje płyty grupa nagrywała (m. in.) w studio pr. III PR im. Agnieszki Osieckiej i w studio PR Kraków. Wszystkie fonogramy były promowane przez PR, a większość przez TVP pod postacią rejestrowanych koncertów.

15.09.24 godz.19.00 Stary Klasztor – Sala Witrażowa, ul. Purkyniego 1
LUBELSKA FEDERACJA BARDÓW – XXV Urodziny
miejsca siedzące: 100 zł – I pula
miejsca stojące: 65 zł – I pula

Comments are closed.