DŻEM zagra we Wrocławiu z okazji X urodzin klubu Stary Klasztor(21.04.24)

polecane, wrockfest.pl prezentuje — By on 18 lutego 2024 18:29

wROCKfest.pl zaprasza 21 kwietnia do Sali Gotyckiej w Starym Klasztorze na klubowy koncert zespołu DŻEM.
Koncert odbędzie się w ramach obchodów 10. urodzin klubu Stary Klasztor i będzie to pierwszy pełny koncert zespołu Dżem, w którym w roli nowego wokalisty zaprezentuje się Sebastian Riedel.
Warto pospieszyć się decyzją o zakupie biletów!

Zespołu Dżem nie trzeba przedstawiać fanom bluesa i rocka w naszym kraju. Debiutował na początku lat osiemdziesiątych. Popularność przyniosły mu pierwsze przeboje – “Paw” i “Whisky” – a także świetne, dynamiczne koncerty. Zespół zaprezentował rockową muzykę mocno osadzoną w bluesie, z pewnymi elementami reggae. Tym, co zapewniało mu jednak niezwykłość, była charyzmatyczna sceniczna osobowość wokalisty Ryszarda Riedla, jego teksty, głos i hipisowski image. To wówczas Dżem zaskarbił sobie wielkie uznanie i popularność u stosunkowo szerokich rzesz rockowych słuchaczy. Do najlepszych płyt grupy należą niewątpliwie “Cegła”, “Absolutely Live”, “Detox”, “Wehikuł czasu” i “Akustycznie” – nagrana wiosną 1994 r., na kilka miesięcy przed śmiercią Riedla.
Dziś grupa nawiązuje do swych najlepszych dokonań sprzed lat. Zwłaszcza, że zawsze należała do bardzo dobrych koncertowych wykonawców.

21.04.24 godz.19.00 Sala Gotycka w Starym Klasztorze, ul. Purkyniego 1
DŻEM
bilety: 130 zł – I pula,
miejsca siedzące (balkon): 150 zł

Comments are closed.