DZIEŃ ŚW. PATRYKA z zespołem BELTAINE w Starym Klasztorze(17.03.24)

2023, polecane, wrockfest.pl prezentuje — By on 17 stycznia 2024 19:07

Ethno Jazz Festival zaprasza do Starego Klasztoru na wrocławskie obchody Dnia Św. Patryka.
17 marca w Sali Gotyckiej zaprezentuje się zespół BELTAINE, któremu na scenie towarzyszyć będą tancerze z grupy GLENDALOUGH

BELTAINE to jeden z najciekawszych zespołów polskiej sceny folkowej. Swoje niepowtarzalne brzmienie BELTAINE osiągnął dzięki szczególnej umiejętności łączenia muzyki tradycyjnej (world/celtic) z muzyką współczesną.
Siedem osobowości i siedem różnych światów spotyka się ze sobą tworząc wyjątkową mieszankę.
„Grupa utalentowanych muzyków pozwala sobie na eskapady w rejony znane tylko współczesnej muzyce popularnej. To właśnie jest najbardziej charakterystyczne w twórczości Beltaine, bycie poza stylistyczną klamrą. Umiejętność zacierania granic pomiędzy folkowym brzmieniem a współczesnymi trendami szczególnie sprawdza się w występach na żywo przed publicznością”.
Od początku ogromną siłą Beltaine były żywiołowe koncerty, entuzjastycznie przyjmowane przez publiczność każdej szerokości geograficznej. Grupa koncertowała m.in. w Malezji, Meksyku, USA i Kanadzie; jest regularnie zapraszana na prestiżowe festiwale w całej Europie.

Zespół Tańca Irlandzkiego GLENDALOUGH – powstał w 2003 roku w Katowicach.
Jest najdłużej działającym zespołem wykonującym taniec irlandzki na Śląsku.
Od 2014 roku Glendalough współtworzy z zespołem Beltaine widowisko muzyczno-taneczne „Beltaine&Glendalough – muzyka i taniec”.

17.03.24 godz.18.00 Sala Gotycka w Starym Klasztorze, ul. Purkyniego 1
Ethno Jazz Festival – Dzień Św. Patryka
BELTAINE & GLENDALOUGH
miejsca siedzące: 90 zł – I pula
miejsca stojące/tańczące: 70 zł – I pula

Comments are closed.