NNEKA – gwiazda muzyki soul zaśpiewa we Wrocławiu(11.04.24)

2023, ethno jazz festival, polecane, wrockfest.pl prezentuje — By on 6 grudnia 2023 10:30

 

NNEKA – gwiazda muzyki soul zaśpiewa we Wrocławiu!
Porównywana do Lauryn Hill i Erykah Badu autorka międzynarodowego hitu „Heartbeat”, NNEKA EGBUNA, wystąpi 11 kwietnia Sali Gotyckiej w Starym Klasztorze.
Nigeryjska piosenkarka, autorka tekstów i malarka przejeżdża do Wrocławia na zaproszenie Ethno Jazz Festival.
Urodzona i wychowana w okolicach regionu Delta w Nigerii, Nneka Lucia Egbuna przeprowadziła się do Niemiec w wieku 20 lat, aby studiować antropologię na Uniwersytecie w Hamburgu. To właśnie w czasie studiów doskonaliła swój kunszt jako autorka tekstów piosenek. Twórczo oscyluje wokół takich gatunków, jak soul, hip-hop i reggae, nadając kreowanej muzyce poetycki rys. Jej politycznie nacechowane teksty – poruszające wiele kwestii społecznych, takich jak miłość macierzyńska, złamane serce czy dążenie do sprawiedliwości – szybko stały się jednym z najsilniej brzmiących, afrykańskich głosów.
Nneka – oprócz imponującej kariery muzycznej – angażuje się w ważne, społeczne inicjatywy. W 2016 roku dołączyła do grupy afrykańskich artystek o nazwie Les Amazones de l’Afrique, aby zabrać głos w sprawach przemocy wobec kobiet na całym świecie.
„Love Supreme” ostatni album Nneki, powstał w czasie lockdownu. To niezwykle unikalne dzieło, w którym artystka opowiada swoją historię przez pryzmat elektronicznego popu, z subtelnym wpływem neo-soulu, hip hopu, afrobeatu, reggae i jazzu.

11.04.24 godz.20.00 Sala Gotycka w Starym Klasztorze, ul. Purkyniego 1
NNEKA
bilety: 130 zł – I pula
miejsca siedzące (balkon): 160 zł

Comments are closed.