PAMIĄTKI – koncert w 11 rocznicę śmierci PRZEMYSŁAWA GINTROWSKIEGO(19.10.23)

2023, polecane, wrockfest.pl prezentuje — By on 27 sierpnia 2023 13:13

W październiku minie 11 rocznica śmierci Przemysława Gintrowskiego, jednego z najważniejszych polskich bardów, wspaniałego interpretatora poezji Zbigniewa Herberta, kompozytora muzyki filmowej, znanego szerszej publiczności ze współpracy z Jackiem Kaczmarskim.
19 października podczas koncertu pt. „Pamiątki” usłyszymy najbardziej znane piosenki Przemysława Gintrowskiego w wykonaniu artystów związanych z Wrocławskim Salonem Jacka Kaczmarskiego.
W Sali Witrażowej w Starym Klasztorze wystąpią MŁODSI PANOWIE DWAJ czyli Przemysław Lembicz i Marcin Żmuda z Kwartetu ProForma oraz duet WILGOCCY.

PRZEMYSŁAW LEMBICZ i MARCIN ŻMUDA, to założyciele poznańskiego Kwartetu ProForma, zespołu znanego już wrocławskiej publiczności z występów w Starym Klasztorze, zarówno ze swoimi programami, piosenkami Jacka Kaczmarskiego, jak również w składzie z Kazikiem Staszewskim. Ponieważ Marcin był ostatnim akompaniatorem Przemysława Gintrowskiego, koncert poświęcony pamięci tego Artysty jest i dla nich wyjątkowo emocjonalnym wydarzeniem.

WILGOCCY – w składzie Michał Wilgocki (śpiew, gitara) i Judyta Wilgocka (wiolonczela). Na scenie od ponad dekady. Grają piosenki z repertuaru Jacka Kaczmarskiego, Przemysława Gintrowskiego, Wojciecha Młynarskiego, Jacka Kleyffa. W pieśniach sprzed dekad starają się szukać bieżących kontekstów, by za ich pomocą opowiadać o współczesności. Wielokrotnie wyróżniani i nagradzani na poetyckich festiwalach w całej Polsce. W ostatnich latach koncertujący przede wszystkim na scenie Wrocławskiego Salonu Jacka Kaczmarskiego.

19.10.23 godz.19.30 Stary Klasztor – Sala Witrażowa, ul. Purkyniego 1
PAMIĄTKI – koncert w 11 rocznicę śmierci Przemysława Gintrowskiego
miejsca siedzące: 70 zł – I pula
miejsca stojące: 40 zł – I pula

Comments are closed.