RENATA PRZEMYK – „Babę Zesłał Bóg” w Starym Klasztorze(14.10.23)

wrockfest.pl prezentuje — By on 2 sierpnia 2023 11:34

wROCKfest.pl zaprasza 14 października do Sali Gotyckiej w Starym Klasztorze na koncert RENATA PRZEMYK KWARTET „Babę Zesłał Bóg”
To wyjątkowy koncert złożony z najważniejszych piosenek Artystki z ostatniej płyty „Renata Przemyk i Mężczyźni” zaaranżowany na kwartet. Jeden z projektów specjalnie stworzonych w ramach jubileuszu 30-lecia pracy artystycznej.
Zaczęła śpiewać jako nastolatka z lokalnymi kapelami rockowymi, choć prawdziwe powołanie odkryła dopiero na studiach, zainspirowana Tomem Waitsem, Talking Heads, Niną Hagen i Frankiem Zappą. Wychodząc w swojej muzyce od surowego, postpunkowego brzmienia, poszerza konsekwentnie instrumentarium, eksperymentuje z brzmieniami i jest współproducentką swoich płyt. W 2020 roku obchodziła 30-lecie wydania pierwszej płyty i z tej okazji powstał wyjątkowy album jubileuszowy, składający się z 13 największych hitów Renaty Przemyk. Piosenki te wykonała wspólnie z wybitnymi artystami polskiej sceny muzycznej. Artystka zaprosiła do współpracy m.in. Johna Portera, Wojciecha Waglewskiego, Grzegorza Turnaua, Marka Dyjaka, Artura Andrusa, Igora Herbuta, Czesława Mozila i in. W plebiscycie „Polityki” i „Wprost” znalazła się w setce najwybitniejszych artystów XX wieku.
Projekt tworzą muzycy w składzie:
Renata Przemyk – wokal, perkusjonalia
Piotr Wojtanowski – bas
Piotr Bogutyn – gitara
Maciej Gołyźniak – instrumenty perkusyjne

14.10.23 godz.20.00 Sala Gotycka w Starym Klasztorze, ul. Purkyniego 1
RENATA PRZEMYK KWARTET „Babę Zesłał Bóg”
miejsca siedzące: 120 zł
miejsca stojące: 90 zł

rezerwacje bilety.staryklasztor@gmail.com

Comments are closed.