DIANNE REEVES – światowa gwiazda wokalistyki jazzowej zaśpiewa we Wrocławiu(14.04.2024)

wrockfest.pl prezentuje — By on 26 lipca 2023 11:00

Pięciokrotna laureatka nagrody Grammy wystąpi 14 kwietnia w Synagodze Pod Białym Bocianem na zaproszenie Ethno Jazz Festival.
DIANNE REEVES jest jedną z najwybitniejszych wokalistek jazzowych na świecie. Dzięki zapierającej dech w piersiach wirtuozerii, umiejętnościom improwizacyjnym i unikalnym stylom jazzu i R&B, Reeves zdobyła nagrodę Grammy za najlepsze wykonanie jazzowe przez trzy kolejne albumy – co było pierwszym takim wydarzeniem w historii tej kategorii.

Znalazła się w obsadzie filmu reżyserii Georga Clooneya „Good Night, and Good Luck”. Produkcja otrzymała sześć nominacji do Oscara i zdobyła nagrodę Grammy w kategorii Best Jazz Vocal za ścieżkę dźwiękową do tego filmu. Reeves nagrała również utwory z Wyntonem Marsalisem i Lincoln Center Jazz Orchestra. Współpracowała także z Chicago Symphony Orchestra pod dyrekcją Daniela Barenboima i była solistką u boku Sir Simona Rattle’a i Berliner Philharmoniker. Dianne Reeves była pierwszą dyrektor kreatywną jazzu dla Los Angeles Philharmonic oraz pierwszą wokalistką, która wystąpiła w słynnej sali koncertowej im. Walta Disneya.

Reeves współpracowała z legendarnym producentem Arifem Mardinem (Norah Jones, Aretha Franklin) przy nagrodzonym Grammy albumie „A Little Moonlight”, który zawiera intymną kolekcję standardów z udziałem jej trasy koncertowej. Kiedy ukazała się jej kolekcja świąteczna „Christmas Time is Here”, Ben Ratliff z The New York Times zachwycał się, pisząc: „Pani Reeves, jazzowa wokalistka o często zadziwiających umiejętnościach, podchodzi do tego zadania poważnie; to jedna z najlepszych świątecznych płyt jazzowych, jakie słyszałem”.

W ostatnich latach Reeves koncertowała na całym świecie, w tym w ramach „Sing the Truth”, muzycznego hołdu dla Niny Simone, w którym wystąpiły również znane widzom Ethno Jazz Festival wspaniałe wokalistki Lizz Wright i Angelique Kidjo. Występowała także przy różnych okazjach w Białym Domu, w tym podczas Kolacji Państwowej dla Prezydenta Chin oraz na Balu Gubernatorów.

Najnowszy album Dianne Reeves, „Beautiful Life”, powstał przy współudziale m.in. Gregory’ego Portera, Roberta Glaspera, Lalah Hathaway i Esperanzy Spalding. Wyprodukowany przez Terri Lynne Carrington, „Beautiful Life” zdobył nagrodę Grammy za najlepsze wykonanie jazzowe w 2015 roku. Reeves otrzymała tytuł doktora honoris causa Berklee College of Music i Juilliard School. W 2018 roku Narodowe Fundusze na rzecz Sztuki przyznały Reeves tytuł Mistrza Jazzu – najwyższe wyróżnienie, jakie Stany Zjednoczone przyznają artystom jazzowym.

14.04.24 godz.19.00 Synagoga pod Białym Bocianem, ul. Włodkowica 7
Ethno Jazz Festival
DIANNE REEVES
bilety: 300 zł
wejściówki stojące: 150 zł

Bilety dostępne w serwisach: www.ethnojazz.pl/bilety-online/, www.eventim.pl, www.ebilet.pl, www.kupbilecik.pl, www.ticketmaster.pl
rezerwacje: bilety@o2.pl

Comments are closed.