CONEXIÓN CUBANA – gwiazda muzyki son z Kuby zagra w Starym Klasztorze(29.09.23)

wrockfest.pl prezentuje — By on 16 maja 2023 07:21

Ethno Jazz Festival zaprasza miłośników autentycznej kubańskiej muzyki na koncert zespołu CONEXIÓN CUBANA, który tworzą jedni z najlepszych i najpopularniejszych muzyków prosto z Kuby. 29 września w Sali Gotyckiej w Starym Klasztorze można będzie poczuć prawdziwie karaibski klimat – nie przegapcie tego wydarzenia!

Conexión Cubana to obecnie jedna z najlepszych grup grających muzykę Son Cubano.
Od wielu lat koncertują na całym świecie i są jednym z najbardziej pożądanych zespołów kubańskich. Zespół stworzony przez najwyższej klasy kubańskich muzyków jest bardzo popularny na Kubie oraz uwielbiany przez za ich muzyczną promienność i szeroką gamę pomysłów. Frontman zespołu Nicolás Sirgado jest jednym z najpopularniejszych kompozytorów i aranżerów z Hawany. Ma na swoim koncie niezliczone albumy oraz liczne produkcje telewizyjne. Teraz, dzięki własnemu projektowi „Conexión Cubana”, jest zarówno liderem, jak i basistą zespołu. Po pięciu europejskich trasach koncertowych wraz z Luisem Frankiem pod nazwą „Soneros de Verdad” dołączył do niego legendarny wokalista William Borrego Rodriguez. Rodriguez jest jednym z najlepszych piosenkarzy na Kubie. W przeszłości pracował z wielkimi artystami, takimi jak Pancho Amat, Silvio Rodriguez, Pablo Milanes, Diego El Cigala, Barbarito Torres czy Andy Montañez.

Zespół Conexión Cubana występuje w składzie:
William Borrego Rodriguez/ Vocal, Trombone
Lázaro Dilout / Trumpet, Vocal
Nicolás Sirgado / Bass, Vocal
Herber Méndez/ Piano, Vocal
Querol Aldana / Guitar / Tres, Vocal
Vivo Barrera / Percussion
Fabián Sirgado / Congas, Vocal

29.09.23 godz.20.00 Sala Gotycka w Starym Klasztorze, ul. Purkyniego 1
Ethno Jazz Festival
CONEXIÓN CUBANA (Kuba)
miejsca siedzące: 100 zł – I pula
miejsca stojące/tańczące: 70 zł – I pula

Bilety dostępne w serwisach: www.staryklasztor.com.pl/bilety/, www.eventim.pl, www.ebilet.pl, www.kupbilecik.pl, www.biletyna.pl, www.ticketmaster.pl,
rezerwacje: bilety@o2.pl

Comments are closed.