PATRICIA BARBER zaśpiewa we Wrocławiu(5.11.23)

wrockfest.pl prezentuje — By on 13 maja 2023 07:46

Ethno Jazz Festival ma zaszczyt zaprosić na koncert światowej sławy amerykańskiej wokalistki i pianistki – Patricii Barber. Pierwsza dama chicagowskiej sceny jazzowej wystąpi 5 listopada w Synagodze pod Białym Bocianem, promując swoją najnowszą płytę pt. “Clique”.

Patricia Barber pochodzi z muzycznej rodziny, jej ojciec – Floyd „Shim” Barber był saksofonistą w słynnej orkiestrze Glenna Millera, a jej matka śpiewała bluesa.
Bezkompromisowe podejście do muzyki, niezbadane połacie kreatywności, niechęć do bycia zaszufladkowaną i klasyfikowaną – to cechy, które podkreślają rolę Barber jako jazzowej innowatorki. Przez 30 lat swojej kariery wydała wiele albumów, z czego 3 sprzedały się w ponad 100 000 nakładzie. Występowała w największych salach koncertowych oraz światowych festiwalach. Kiedy nie jest w trasie – organizuje słynny, poniedziałkowy koncert w legendarnym klubie Green Mill Jazz Club w Chicago.

Najnowsza płyta “Clique” wydana w 2021 roku, to niezwykły projekt, w którym towarzyszył Barber jej niezawodny zespół – Patrick Mulcahy na basie akustycznym, Neal Alger na gitarze akustycznej, Jim Gailloreto na saksofonie tenorowym i Jon Deitemyer na perkusji.

Koncerty Patricii Barber cechuje nastrojowy śpiew, niski ton głosu, melancholijność, liryczność i prostota w aranżacji większości kompozycji. Podczas wrocławskiego występu będziemy mieli przyjemność usłyszeć nie tylko najnowsze utwory, ale również te znane z poprzednich krążków artystki.

5.11.23 godz.19.00 Synagoga pod Białym Bocianem, ul. Włodkowica 7
Ethno Jazz Festival
PATRICIA BARBER
bilety: 200 zł – I miejsca, 150 zł – II miejsca, 100 zł – wejściówki stojące

Bilety dostępne w serwisach: www.ethnojazz.pl/bilety-online/, www.eventim.pl, www.ebilet.pl, www.kupbilecik.pl, www.ticketmaster.pl
rezerwacje: bilety@o2.pl

 

Comments are closed.