IAN PAICE / PURPENDICULAR (7.12.23)

2023 — By on 26 marca 2023 06:48

wROCKfest.pl zaprasza miłośników zespołu Deep Purple 7 grudnia do Sali Gotyckiej w Starym Klasztorze jedyny w Polsce na koncert formacji PURPENDICULAR z gościnnym udziałem IANA PAICE’A – perkusisty Deep Purple.
Purpendicular to zespół, który gra muzykę Deep Purple w najlepszym, najbliższym oryginałowi, wykonaniu. Podczas ich koncertu usłyszycie wszystko: od hitów DP, przez mniej znane utwory, po te, których Ian Gillan i spółka nigdy nie wykonywali.

Purpendicular powstał w październiku 2007 roku z inicjatywy irlandzkiego wokalisty Robby’ego Thomasa Walsha i austriackiego gitarzysty Joe Doblhofera. Podczas pierwszego europejskiego tournee na koncertach z grupą zagrał oryginalny perkusista Deep Purple – Ian Paice..

Przez pierwsze dwa lata zespół koncertował głównie w Austrii i Niemczech. W 2010 roku Purpendicular został zaproszony do Rosji do Sankt Petersburga i wykonał tam koncert z Joe Lynn Turnerem, byłym wokalistą Rainbow, Deep Purple i Yngwie Malmsteena.
Ponieważ Deep Purple nie chcieli grać trasy upamiętniającej 40-lecie wydania albumu 'Machine Head’, honor ten przypadł Purpendicular. W 2012 zespół rozpoczął oficjalną trasę 40-lecia 'Machine Head’. Podczas tej trasy do zespołu na kilka koncertów w Szwajcarii i Niemczech dołączył Ian Paice. Podczas jednego z koncertów obowiązki basisty przejął oryginalny basista Deep Purple – Roger Glover.
W 2017 roku zespół wydał płytę Venus to Volcanus, który nagrali w towarzystwie Toniego Careya. Aktualna trasa promuje najnowszy krążek formacji – Human Mechanic – który na pewno usłyszymy podczas wrocławskiego koncertu.

Purpendicular wystąpuję w składzie:
Nick Fyffe – Bass, UK (ex Jamiroquai)
Herbert Bucher – Guitars, DEU (ex Tony Carey)
Ian Paice – Drums, UK, (Deep Purple)
Robby Thomas Walsh – Vocals, IRL (Joe Lynn Turner)
Christoph Kogler – Keyboards, AUT (ex Billy Sheehan)

7.12.23 godz.20.00 Sala Gotycka w Starym Klasztorze, ul. Purkyniego 1
The Human Mechanic Tour 2023
IAN PAICE / PURPENDICULAR
bilety: 150 zł – I pula
miejsca siedzące (balkon): 180 zł

Bilety dostępne w serwisach: www.staryklasztor.com.pl/bilety/, www.eventim.pl, www.ebilet.pl, www.kupbilecik.pl, www.biletyna.pl, www.ticketmaster.pl,
rezerwacje: bilety@o2.pl

Comments are closed.