THE BULGARIAN VOICES ANGELITE – światowej sławy żeński chór we Wrocławiu(28.09.23)

2023 — By on 21 marca 2023 12:15

9 lat temu na plakatach i w mediach pojawiły się ogłoszenia zapraszające na koncerty do Starego Klasztoru, „nowego miejsca, które już wkrótce stanie się centrum koncertowym Wrocławia”.
My swoje słowa dotrzymaliśmy, Wy też, bo to dzięki Wam – naszej wspaniałej publiczności, Stary Klasztor jest bez wątpienia prawdziwym centrum koncertowym Wrocławia!
W sobotę 15 kwietnia zapraszamy fanów Starego Klasztoru na imprezę z okazji naszych 9 urodzin, czyli, Pierwszą Połówkę 18-stki!
O godz. 19.00 rozpocznie się, znany już publiczności, program ZA TOBĄ PÓJDĘ JAK NA BAL! złożony z najpiękniejszych piosenek Krzysztofa Krawczyka. Po raz kolejny zaprosimy do wspólnej zabawy przy niezrównanych przebojach Mistrza . „Jak minął dzień”, „Byle było tak”, „Pamiętam ciebie z tamtych lat”, „Parostatek”, ” Mój przyjacielu” ty tylko niektóre z hitów które zaśpiewamy razem!

Godz.21.00 to czas na premierową odsłonę nowego programu NIE PIJ PIOTREK, NIE PIJ W PIĄTEK! , w którym zagramy najpopularniejsze polskie i zagraniczne piosenki o alkoholu. „Whisky moja żono”,
„Otwieram wino ze swoją dziewczyną”, „Wypijmy za błędy”, „Prawy do lewego”, „Gdy nie ma dzieci w domu” … – okazji do wspólnego śpiewania na pewno nie zabraknie!
Oba koncerty poprowadzą związani ze Starym Klasztorem wokaliści: Nikola Warda, Adeama Walkowiak, Anna Szul, Wojtek Dereń, Michał Bober i Damian Szewczyk.
Wokalistom akompaniować będzie WrocLove Band pod kierownictwem artystycznym Marka „Stinga” Popowa.

Ethno Jazz Festival ma zaszczyt zaprosić 28 września do Synagogi pod Białym Bocianem
Jedyny w Polsce koncert światowej sławy żeńskiego chóru z Bułgarii – THE BULGARIAN VOICES ANGELITE
Ten fenomenalny zespół po raz pierwszy zachwycił świat podczas występu w Niemczech w 1987 roku, w Bremen, aby w kolejnych latach odwiedzić z koncertami całą kulę ziemską – od Alaski do Japonii, od Meksyku po Indie.
Bułgarskie Głosy śpiewały na ceremonii rozdania nagród Nobla w Oslo oraz dla hinduskiego maharadży, współpracowały z Bobby McFerrinem oraz japońskimi perkusistami z Kodo, a także wyprodukowały fascynujące nagrania z alikwotowymi śpiewakami z Tuwy.

Chór koncertuje na całym świecie i wydał 13 albumów, w tym “Heritage” pod batutą nowej dyrygentki Katji Borulovej. Na krążku znajdziemy zarówno starsze utwory w nowej wersji jak i nowe muzyczne dzieła.
THE BULGARIAN VOICES ANGELITE – niesamowity żeński chór oferuje równie niesamowity repertuar muzyczny, w którym folklor dawnych czasów wzbogaca i oddaje swoją ogromną energię teraźniejszym rytmom. Podczas trasy koncertowej zaskakują słuchaczy muzyką, która dogłębnie dotyka duszy.
Chór często ma przyjemność współpracować z muzykami z całego świata i z różnych kultur. Między innymi podczas wrocławskiego koncertu będzie można uslyszeć utwór skomponowany przez wybitnego kompozytora – Ivana Spassova, który stworzył go specjalnie dla Bulgarian Voices – Angelite na krótko przed swoją śmiercią.

Po dwuletniej przerwie spowodowanej pandemią koronawirusa chór powrócił do koncertowania. Jesienią 2022 roku wrócili do studia by nagrać najnowszy program “Medivial Eastern Orthodox Music from 13 & 14 century”.
Tegoroczna, europejska trasa obejmie 7 różnych państw, gdzie chór zaprezentuje mieszankę bardzo tradycyjnych utworów pochodzących z Bałkanów oraz najnowszy repertuar z Orthodox Music, który będzie miał swoją premierę we wrześniu 2023 roku.
Każdy występ chóru Bulgarian Voices Angelite to przeżycie artystyczne na najwyższym poziomie – nie przegapcie okazji zobaczenia ich na żywo we Wrocławiu!

28.09.23 godz.20.00 Sala Gotycka w Starym Klasztorze, ul. Purkyniego 1
Ethno Jazz Festival
THE BULGARIAN VOICES ANGELITE
bilety: 150 zł – I miejsca, 100 zł – II miejsca, 70 zł – miejsca stojące

Bilety dostępne w serwisach: www.ethnojazz.pl/bilety-online/, www.eventim.pl, www.ebilet.pl, www.kupbilecik.pl, www.ticketmaster.pl
rezerwacje: bilety@o2.pl

 

Comments are closed.