ABBA FOREVER (22.09.22)

wrockfest.pl prezentuje — By on 1 sierpnia 2022 08:52

Miłośników nieśmiertelnych przebojów zespołu ABBA zapraszamy 22 września do Sali Witrażowej w Starym Klasztorze na  koncert ABBA FOREVER w wykonaniu znakomitego zespołu Jan Gałach & Friends.

ABBA FOREVER  to projekt, który zrodził się z pasji do muzyki i sentymentu do brzmień z minionych epok. Ośmiu znakomitych muzyków – w tym polska śmietanka bluesowego grania – rzuciło sobie wyzwanie aby przypomnieć publice największe utwory z lat ’70 oraz ’80. Aby jednak nie było zbyt pretensjonalnie, postanowili zrobić to w odświeżonej formie, właśnie z nutką rockowo-bluesowego grania, tak dobrze przez nich znaną. Tak o to powstało nadzwyczajne wydarzenie, które do tej pory nie miało miejsca na polskiej scenie muzycznej. Artyści nie ograniczają się do odtwarzania piosenek, tak dobrze wszystkim znanym – lecz właśnie ukazują je w nowej formie, wkomponowując charakterystyczne brzmienia tychże muzyków, dzięki czemu piosenki zyskują nowe życie. Niemniej niech nazwa projektu nie będzie myląca. Oprócz utworów zespołu ABBA, muzycy zabiorą widzów w zachwycającą podróż do minionych lat. „Footlose”, „I had the time of my life” to tylko niektóre piosenki wpisane do repertuaru tego wydarzenia.

 

A zespół jest wyborny:

Jan Gałach (skrzypce) – doskonale znany śląski multiinstrumentalista i pomysłodawca tego całego zamieszania. Jego wszechstronność i brak możliwości zaszufladkowania widać w zespołach, w których gra Jan Gałach Band, Czarny Pies czy solowy projekt wokalisty zespołu Dżem – Maćka Balcara.

Jacek Jaguś (gitara) –  polski wokalista i gitarzysta bluesowy. Członek i współzałożyciel grupy J.J. Band.

Andrzej Stagraczyński (bas) – znakomity basista. Koncertował z wieloma muzykami w kraju i za granicą, m.in.: Stare Dobre Małżeństwo, Alicja Janosz, HooDoo Band, JJ BAND.

Damian Szewczyk (wokale) – fantastyczny, wrocławski wokalista, występuje w zespole Leszka Cichońskiego.

Bartek Niebielecki (perkusja) – perkusista, multiinstrumentalista, muzyk sesyjny, współzałożyciel zespołu HooDoo Band, współpracował z Anitą Lipnicką.

Wojtek Królikowski (klawisze) – pianista, muzyk sesyjny, magister sztuki. Współpracował z takimi artystami jak: Muniek Staszczyk, Dziani Szmidt czy Grażyna Brodzińska.

Sandra Rusin (wokale) – niebywały głos i brzmienie, uczestniczka piątej edycji The Voice of Poland.

Marta Fedyniszyn (voc) – absolwentka Akademii Muzycznej w Katowicach, uczestniczka the Voice of Poland, należąca do młodego pokolenia wokalistów śląskich.

 

Autor tego niezwykłego przedsięwzięcia JAN GAŁACH to buntownik ze skrzypcami, który mimo szczenięcego wieku, jak na standardy światka muzycznego, w którym się obraca, ma już silną i zasłużoną pozycję. Absolwent Państwowej Szkoły Muzycznej im. K. Szymanowskiego w Katowicach. W wieku 7 lat rozpoczął naukę w szkole muzycznej. W wieku 15 lat zaczął uczęszczać na warsztaty bluesowe organizowane w klubie Leśniczówka. Multiinstrumentalista grający przede wszystkim na skrzypcach, ale równie dobrze radzi sobie z cajonem czy gitarą. Kompozytor i aranżer. Może się pochwalić współpracą z największymi w Polsce, m.in.: Dżem, Martyna Jakubowicz, 4 Szmery, Leszek Winder, Jan Kyks Skrzek, Organek, Sebastian Riedel czy z Kasą Chorych. Od 2014 na stałe nawiązał współpracę z Maciejem Balcarem. W 2011 roku założył swój własny zespół Jan Gałach Band. Ma intrygujący talent aranżowania środowiska charakterystycznego dla muzyki bluesowej, jako podłoża i fundamentu dla rockowo-folkowych improwizacji. Pojęcie bluesa w przypadku skrzypka jest trochę zbyt ogólne i niekompletne, gdyż chodzi tutaj o gałachowy blues, odznaczający się charakterystycznym brzmieniem i barwą jemu przypisaną. Jan Gałach od wielu lat jest uważany  za najlepszego młodego elektrycznego skrzypka w polskim bluesie. Już od kilku lat jest nagradzany tytułem najlepszego multiinstrumentalisty wg magazynu „Twój blues” – i z tym trudno się nie zgodzić.

22.09.22 godz.20.30 Stary Klasztor – Sala Witrażowa, ul. Purkyniego 1

ABBA FOREVER

Jan Gałach & Friends

bilety: 50 zł – I pula

 

Bilety dostępne w serwisach: www.staryklasztor.com.pl/bilety/, www.eventim.pl, www.ebilet.pl, www.kupbilecik.pl, www.biletyna.pl, www.ticketmaster.pl

rezerwacje: bilety@o2.pl

Comments are closed.