YASMIN LEVY – gwiazda world music z Izraela wystąpi Wrocławiu(30.10.22)

ethno jazz festival, polecane — By on 11 lipca 2022 18:02

Uwielbiana przez publiczność Yasmin Levy zaśpiewa 30 października w Centrum Kongresowym w kompleksie Hali Stulecia.

Światowa gwiazda, po kilku latach przerwy, powraca do Wrocławia na zaproszenie Ethno Jazz Festival.

Urodzona w Jerozolimie, od najmłodszych lat miała kontakt z kulturą i śpiewem. Jej ojciec (Yitzhak Levy) prowadził badania i zajmował się ochroną kultury żydowsko–hiszpańskiej, której tradycja ma źródła w XV-wiecznej Hiszpanii.

Do dziś ladino pozostaje jedną z najbardziej przejmujących i romantycznych, muzycznych tradycji w kulturze żydowskiej. W swoim głębokim i przejmującym stylu śpiewania, Yasmin jednocześnie zachowuje i wskrzesza na nowo najpiękniejsze utwory dziedzictwa żydowsko-hiszpańskiego ladino, łącząc je z andaluzyjskim flamenco.

Debiutancki album Yasmin Levy wywołał wielkie poruszenie wśród miłośników muzyki na całym świecie. Od początku kariery Yasmin Levy z wielkimi sukcesami koncertuje na całym świecie. Wystąpiła na wielu międzynarodowych festiwalach i podczas wielu kulturalnych wydarzeń. Jako jedna z nielicznych artystek, była przez trzy lata wyróżniana w najbardziej prestiżowym plebiscycie BBC World Music Awards. Magię oddziaływania i skalę talentu Yasmin Levy porównuje się do najwybitniejszych pieśniarek world music młodego pokolenia takich jak Mariza i Buika.

Ostatni projekt artystki to „Tango” – Yasmin Levy sięga po klasykę argentyńskiego tańca, utwory Carlosa Gardela i Astora Piazzollli. W muzyce Yasmin Levy znajdujemy to, co dla niej charakterystyczne. Subtelność i czar idące w parze z porażającą wręcz pasją, przejęciem i uczuciowością.

30.10.22 godz. 19.00 Wrocławskie Centrum Kongresowe, ul. Wystawowa 1

Ethno Jazz Festival

YASMIN LEVY

bilety: 200 zł – I miejsca, 150 zł – II miejsca, 90 zł – wejściówki (studenci i uczniowie)

 

Bilety dostępne w serwisach: www.ethnojazz.pl/bilety-online/, www.eventim.pl, www.ebilet.pl, www.kupbilecik.pl,  www.ticketmaster.pl

rezerwacje: bilety@o2.pl

 

Comments are closed.