LABORATORIUM PIEŚNI 23.06.22

2021, ethno jazz festival — By on 5 maja 2022 15:27

Ethno Jazz Festival zaprasza na wrocławskie obchody Nocy Świętojańskiej 2022

W najkrótszą noc w roku,  23 czerwca pięć minut przed północą, w Synagodze pod Białym Bocianem rozpocznie swój nocny koncert zespół LABORATORIUM PIEŚNI!

Tę jedyną w roku, niezwykłą Noc Świętojańską warto spędzić przy muzyce folkowej najwyższej próby w klimatycznych wnętrzach wrocławskiej synagogi.

Laboratorium Pieśni – Song Laboratory (world/etno/spiritual/mysticfolkmusic) to kobiecy zespół pieśniarek, powstały w 2013 roku. Grupa śpiewa i aranżuje tradycyjne pieśni polifoniczne: ukraińskie, bułgarskie, białoruskie, serbskie, albańskie, bośniackie, polskie, a także gruzińskie, skandynawskie, oksytańskie i wiele innych. Pieśni Świata wykonują zarówno a capella, jak i przy akompaniamencie bębnów szamańskich i innych etnicznych instrumentów (m.in. shrutibox, dzwonków, przeszkadzajek, fletu, kalimby, mis, gongu), wnosząc w pieśni tradycyjne nową aranżację, przestrzeń improwizacji głosowych, inspirowanych dźwiękami natury, często intuicyjnych, dzikich, kobiecych.

 

Materiał pieśniarski przechodzi swoistą drogę ze źródła: pieśni są zazwyczaj przywożone z różnych regionów Polski, Europy i Świata przez członków zespołu, następnie zostają opracowywane w procesie warsztatowym i na próbach, by w końcu ukazać się w nowej odsłonie – tradycyjnej lub wzbogaconej, aranżowanej.

 

Grupa tworzy także spektakle, w których tradycyjne pieśni opowiadają o odchodzących obrzędach, m.in. „Pory Roku” (2012), „Puste Noce – Pieśni, które już się kończą” (2014).

Zespół brał udział w projektach z udziałem cenionych polskich muzyków, m.in. projekt „Czarna Polana” z Kayah i kompozytorem AtanasemValkovem, udział w nagraniachpłytowych i koncertach „Good L.U.C.K” artysty L.U.C, udział w koncercie „Wybraliśmy Wolność” Andrzeja Smolika, wraz z innymi polskimi muzykami.

 

Najnowsza płyta Laboratorium Pieśni pt. „Rasti” została nominowana do nagrody Fryderyk 2020, w kategorii „Album roku – Muzyka świata”.

 

Zespół z koncertami i warsztatami odwiedził już ponad 15 krajów (m.in. USA, Indie, Szwajcaria, Japonia, Hiszpania, Izrael, Islandia, Dania, Holandia, Francja, Wielka Brytania). Teledysk z białoruską pieśnią „Sztoj pa moru” osiągnął ponad 10 mln wyświetleń, a na Facebooku grupę śledzi ponad 135 tysięcy fanów.

 

23.06.22 godz.23.55  Synagoga pod Białym Bocianem, ul. Włodkowica 7

LABORATORIUM PIEŚNI – nocny koncert w Synagodze

miejsca siedzące: 90 zł – I pula

miejsca stojące: 65 zł – I pula

 

Bilety dostępne w serwisach: www.ethnojazz.pl/bilety-online/, www.eventim.pl, www.ebilet.pl, www.kupbilecik.pl, goingapp.pl, www.ticketmaster.pl

rezerwacje: bilety@o2.pl

Comments are closed.