URODZINY WŁODZIMIERZA WYSOCKIEGO(25.01.22)

2021, wrockfest.pl prezentuje — By on 15 grudnia 2021 08:18

URODZINY WŁODZIMIERZA WYSOCKIEGO – Projekt Volodia w Starym Klasztorze!

W styczniu przypada 84. rocznica urodzin Włodzimierza Wysockiego.
Z tej okazji zapraszamy miłośników twórczości największego rosyjskiego barda na koncert zespołu Projekt Volodia, który odbędzie się w Starym Klasztorze 25 stycznia, dokładnie w dniu urodzin Wysockiego
Podczas koncertu zespół wykona utwory ze swojej pierwszej płyty „Piosenki Włodzimierza Wysockiego”.

W drugiej części koncertu usłyszymy piosenki uliczne  tzw. „szemrane”, z repertuaru Stanisława Grzesiuka z najnowszego albumu Projekt Volodia gra Grzesiuka wydanego  w 2021 r.

Zespół Projekt Volodia powstał w 2007 roku. Miał być jednorazowym projektem, praktycznie tylko na jeden koncert, do którego pomysłodawca Janusz Kasprowicz zaprosił wrocławskich muzyków. Przedstawił on wizję zaaranżowania i wykonania utworów znanego barda i aktora Włodzimierza Wysockiego, którego jest dożywotnim wielbicielem. Po pozytywnym i przychylnym przyjęciu przez odbiorców wydanej w 2011 r. pierwszej płyty live p.t. „Piosenki Włodzimierza Wysockiego” oraz sukcesach na koncertach w całym kraju, muzycy przygotowali nowy materiał, który wypełnił drugi album p.t. „To męski świat” – wyd. 2013 r. Na płycie poza brawurowo zaaranżowanymi utworami takich wykonawców jak L. Cohen, T. Waits, Tiger Lillies pojawiły się własne kompozycje do twórczości A. Bursy, czy nieznanych, frywolnych wierszy W. Broniewskiego. W lutym 2018 r. zespół wydał trzeci album p.t. „Nie chcę być poetą”. Płyta dla zespołu szczególna. W nieco zmienionym składzie osobowym, weszli do studia by zarejestrować niemal w całości autorski – w warstwie muzycznej – materiał. Na płycie znalazło się, tak jak na poprzednich płytach Projektu, sporo dobrego rocka, trochę alternatywy, poezji śpiewanej i domieszki wielu innych gatunków.
Projekt Volodia konsekwentnie pozostaje wierny swojemu charakterystycznemu brzmieniu, niebanalnym aranżacjom oraz specyficznym instrumentarium.

Projekt Volodia występuje w składzie:

Janusz „Yanis” Kasprowicz – wokal, gitara basowa

Bogdan „Toronto” Bińczak – vinofon, akordeon, instr. perkusyjne

Robert Gawron – banjo, ukulele, git. akustyczna

Marcin „Kafi” Kotlarski – gitara elektryczna

Tomasz „Burza” Burzyński – perkusja

25.01.22 godz.20.00 Sala Gotycka w Starym Klasztorze, ul. Purkyniego 1

Urodziny Włodzimierza Wysockiego

PROJEKT VOLODIA
miejsca siedzące: 50 zł – przedsprzedaż, 60 zł – w dniu koncertu
miejsca stojące: 35 zł – przedsprzedaż, 40 zł – w dniu koncertu

 

Bilety dostępne w serwisach: www.staryklasztor.com.pl/bilety/, www.eventim.pl, www.ebilet.pl, goingapp.pl,  www.kupbilecik.pl, www.biletyna.pl, www.ticketmaster.pl

rezerwacje: bilety@o2.pl

Comments are closed.