KAZIK(20.03.22)

wrockfest.pl prezentuje — By on 9 grudnia 2021 10:49

KAZIK zaśpiewa we Wrocławiu!

wROCKfest.pl zaprasza na solową odsłonę koncertową lidera KULTU, Kazika Staszewskiego.

Projekt KAZIK wystąpi we Wrocławiu 20 marca w Salu Gotyckiej ul.Purkyniego 1 Wrocław

Kazik Staszewski – polski muzyk, wokalista, saksofonista, autor tekstów i muzyki, aranżer. Współzałożyciel i członek zespołów Kult, KNŻ, El Dupa, Buldog, Zuch Kazik, Yugoton, Kazik i Kwartet ProForma oraz Kazik + Zdunek Ensemble, występujący również solo oraz angażujący się w inne projekty muzyczne oraz filmowe.

5 czerwca 2020 roku, po raz pierwszy od kilkunastu lat, ukazał się solowy album Kazika pt. „Zaraza”. Jego muzyczna zapowiedź – utwór „Twój ból jest lepszy niż mój” – wstrząsnęła Polakami i stała się niemalże symbolem.

Na płycie znajdziemy 15 premierowych kompozycji, w tym utwór „Twój ból jest lepszy niż mój”, który w ciągu kilku dni od premiery w serwisie YouTube zebrał prawie 8 milionów odsłon, a także zyskał gigantyczny odzew mediów i słuchaczy.

Na krążku Kazik powraca do komentowania rzeczywistości politycznej i społecznej w charakterystycznym dla siebie stylu. Wyraziste, nieco ironiczne i wyjątkowo aktualne teksty – znak rozpoznawczy Staszewskiego – nabierają szczególnego znaczenia w kontekście sytuacji epidemiologicznej, a ciekawe aranżacje Wojtka Jabłońskiego dodają niezwykłego charakteru.

Projekt KAZIK występuje w składzie:

Kazimierz Staszewski – wokal, Wojciech Jabłoński – gitara, Konrad Wantrych – klawisze,

Roman Batyra – gitara basowa, Olek Orłowski – perkusja
20.03.22 godz.20.00 Sala Gotycka ul. Purkyniego 1 Wrocław

KAZIK

bilety: 130 zł – I pula

 

Bilety dostępne w serwisach: www.wrockfest.pl/bilety-online/, www.eventim.pl, www.ebilet.pl, www.kupbilecik.pl, goingapp.pl, www.ticketmaster.pl

 

Comments are closed.