piosenki Jacka Kaczmarskiego (13.12.2021)

2021 — By on 17 listopada 2021 08:06

„Na młode wilki obława!” – piosenki Jacka Kaczmarskiego w 40. rocznicę stanu wojennego

13 grudnia, w 40. rocznicę wprowadzenia stanu wojennego w Polsce, zapraszamy do Starego Klasztoru na specjalny koncert Wrocławskiego  Salonu Jacka Kaczmarskiego.

Na początku lat 80′, w czasie „karnawału Solidarności” i stanu wojennego, nie było w naszym kraju spotkania towarzyskiego, turystycznego rajdu w góry czy ogniska bez wspólnego śpiewania pieśni Jacka Kaczmarskiego.

Podczas koncertu usłyszymy legendarne już „Mury”, „Obławę” i jej następne dwie części, „Arkę Noego” i „Modlitwę o wschodzie słońca”, a także piosenki ze stanu wojennego napisane przez Jacka już na emigracji, a znane w Polsce z audycji Radia Wolna Europa, takie jak:  „Zbroja”,  „Marsz intelektualistów”,  „Koncert fortepianowy”,  „Przejście Polaków przez Morze Czerwone”, „Wróżba”,  „Nasza klasa” i wiele innych. Nie zabraknie okazji do wspomnień i wspólnego śpiewania. Program koncertu uzupełnią ballady dwóch innych bardów lat 80′ – Jana Krzysztofa Kelusa i Jacka Kleyffa.

Na scenie Starego Klasztoru  wystąpią:

Michał Jaworski (gitara, śpiew)

Radosław Książek  (gitara, śpiew)
Michał i Judyta Wilgoccy ( (gitara, śpiew, wiolonczela)

Wszyscy ściśle związani z Wrocławskim Salonem Jacka Kaczmarskiego, wielokrotnie oklaskiwani we Wrocławiu  oraz innych scenach w kraju.

13.12.21 godz.19.00 Sala Gotycka w Starym Klasztorze, ul. Purkyniego 1

NA MŁODE WILKI OBŁAWA! – piosenki Jacka Kaczmarskiego w 40. rocznicę stanu wojennego

miejsca siedzące: 50 zł –  I pula

miejsca stojące: 30 zł –  I pula

 

Comments are closed.