GBH (25.05.22)

2021, wrockfest.pl prezentuje — By on 9 listopada 2021 18:41

wROCKfest.pl zaprasza do Wrocławia na koncert zespołu GBH!

Brytyjska legenda punk rocka wystąpi 25 maja w Sali Gotyckiej w Starym Klasztorze.

Jako support zaprezentuje się holendersko – belgijski THIS MEANS WAR

Grievous Bodly Harm, w skrócie GBH, to obok The Exploited i Discharge najpopularniejszy zespół z drugiej fali brytyjskiego punk rocka. Grupa powstała w 1978 roku w Birmingham. Od początku trzon kapeli stanowili: Colin Abrahall (wokalista), Colin „Jock” Blyth (gitara) oraz basista Ross Lomas. Później przez zespół przewinęło się czterech perkusistów. Od 1993 roku z GBH gra Scott z grupy Bomb Disneyland.

Pierwsze cztery albumy kwartetu z Birmingham należą do kanonu punk rocka: „Leather Bristles Studs And Acne”, „City Babys Attacked By Rats”, „City Babies Revenge” oraz „Midnight Madness And Beyond”. W latach ’90 GBH, podobnie jak The Exploited, skierował się bardziej w kierunku sceny metalowej, o czym mogą świadczyć późniejsze płyty – „From Here To Reality” czy „Church Of Truly Wraped”, jednak grupa nigdy nie zerwała z punkowymi korzeniami. Powrót do starego grania stanowią ostatnie albumy: „Punk Junkies” z 1997 r. , „Ha Ha” z 2002 r. i „Perfume and piss” z 2010 r.
Ich ostatnim wydawnictwem pozostaje bardzo ciepło przyjęty przez dziennikarzy i fanów album „Momentum” wydany przez wytwórnię HELLCAT w 2017 roku.

THIS MEANS WAR – zespół został założony w 2016 roku przez holenderskich i belgijskich muzyków, którzy wcześniej udzielali się w takich zespołach jak Discipline, Hidden Guns, Superhero Status i Convict.

Muzyka THIS MEANS WAR to punk rock z rock’n’rollowymi naleciałościami. Grupa  ma na swoim koncie  jeden album „Heart Strings” wydany w 2019 roku oraz dwa single: „This Means War!” i „Use It Up”.

25.05.22 godz.20.00 Sala Gotycka w Starym Klasztorze, ul. Purkyniego 1

GBH

THIS MEANS WAR

bilety:  79 zł – I pula

miejsca siedzące (balkon): 100 zł

Bilety dostępne w serwisach: www.staryklasztor.com.pl/bilety/, www.eventim.pl, www.ebilet.pl, goingapp.pl,  www.kupbilecik.pl, www.biletyna.pl, www.ticketmaster.pl

rezerwacje: bilety@o2.pl

Comments are closed.