MARIZA zaśpiewa we Wrocławiu! (26.03.22)

ethno jazz festival, polecane — By on 15 października 2021 10:19
MARIZA zaśpiewa we Wrocławiu!
Mariza, portugalska królowa fado, wystąpi 26 marca w Narodowym Forum Muzyki we Wrocławiu w ramach kolejnej odsłony Ethno Jazz Festival.
Mariza uznawana jest za największą sławę stylu fado, skarbu narodowego Portugali.
Jej głos określa się słowami „magiczny, diamentowy, magnetyczny”, a fenomen popularności porównuje się do najsłynniejszych div operowych i megagwiazd pop/rock.
Jej repertuar to przede wszystkim tradycyjne i współczesne interpretacje fado, ale wokalistka chętnie sięga także po bliskie jej sercu morny z Wysp Zielonego Przylądka czy standardy bluesowe.
Przez ponad 15 lat muzycznej kariery Mariza z lokalnego fenomenu znanego wąskiej grupie wielbicieli fado w Lizbonie stała się jedną z najbardziej znanych i cenionych gwiazd world music na świecie.
Artystka wydała sześć autorskich albumów („Fado em Mim”, „Fado Curvo”,” Transparente”, „Terra”,” Fado Tradicional”, „Mundo”), otrzymała szereg nagród, w tym Latin Grammy
w 2007r, współpracowała z najlepszymi muzykami i producentami, takimi jak.: Jacques Morelenbaum, Gilberto Gil , Ivan Lins, Lenny Kravitz, Cesária Évora, Tito Paris czy Sting,
z którym wykonała hymn Igrzysk w Atenach w 2004r – A Thousand Years.
Mariza udowodniła że jest artystką światowego formatu i niezwykłego talentu, która ma wiele do zaoferowania. Młoda dziewczyna z Mozambiku, wychowana w sąsiedztwie słynnej lizbońskiej dzielnicy Mouraria, sięgnęła do korzeni muzycznych swego kraju i stała się artystką wykraczającą poza krąg muzyki świata, zachowując jednak swą narodową tożsamość i portugalską wrażliwość.
26.03.22 godz.20.00 Narodowe Forum Muzyki, pl. Wolności 1
MARIZA
bilety: 300 zł – I miejsca, 250 zł – II miejsca, 180 zł – III miejsca

Comments are closed.