Chick Corea Elektic Band zagra we Wrocławiu!

2017, archiwum — By on 27 kwietnia 2017 12:33

Obchodzący swoje X –lecie Ethno Jazz Festival ma zaszczyt zaprosić na jazzowe wydarzenie roku 2017!

22 czerwca we wrocławskiej hali Orbita na jedynym koncercie w Polsce wystąpi legendarna grupa Chick Corea Elektric Band!
Kierowany przez jednego z najwybitniejszych muzyków jazzowych wszech czasów zespół zagra w klasycznym składzie: Chick Corea, Eric Marienthal, John Patitucci, Frank Gambale oraz Dave Weckl.

Chick Corea od dekad rywalizuje z Keithem Jarretem i Herbiem Hancockiem o tytuł najlepszego jazzowego pianisty XX i XXI wieku. Był jednym z liderów rewolucji, która skierowała jazz w stronę nowoczesności i otworzyła go na elektryczne brzmienia. Brał udział w nagrywaniu przełomowych dla fusion albumów Milesa Davisa („In a Silent Way”, „Bitches Brew”, „Live-Evil” i „On The Corner”) i założył jedną z najważniejszych grup fusion w historii – Return to Forever.

Chick Corea urodził się w 1941 roku na przedmieściach Bostonu. Jego grający na trąbce ojciec od dzieciństwa zaszczepiał mu miłość do jazzu. Młody Corea grał nie tylko na pianinie, ale też na perkusji, co wywarło wpływ na jego późniejszy, niepowtarzalny styl gry, w którym pianino bywało traktowane jako instrument perkusyjny. Zadebiutował w 1968 roku albumem „Tones For Joan’s Bones” i w tym samym roku zastąpił Herbiego Hancocka w zespole Milesa Davisa. Kolejne dwa lata na zawsze zmieniły oblicze muzyki jazzowej, a Corea był jedną z najjaśniejszych postaci elektrycznego eksperymentu Davisa. Po rozstaniu z Davisem artysta kontynuował poszukiwania, grając m.in. z gigantem free jazzu Anthony’m Braxtonem. W 1972 roku założył Return To Forever, zespół, który ostatecznie zatarł granice między jazzem i innymi gatunkami muzycznymi oraz ugruntował pozycję muzyka jako najbardziej różnorodnej i nieprzewidywalnej postaci w jazzie (jak nazwał go magazyn „Downbeat”). Grany przez Coreę jazz-rock wpłynął fundamentalnie na rock progresywny oraz zburzył ścianę między jazzem i listami przebojów, dzięki czemu elitarna dotąd muzyka zaczęła docierać do milionów nowych słuchaczy.

W 1986 roku pianista założył kolejny legendarny zespół – Chick Corea Elektric Band. Grupa podążała ścieżką wytyczoną przez Return To Forever, sięgając również po syntetyczne brzmienia charakterystyczne dla lat 80. oraz funk. Klasyczny skład Elektric Band, który wystąpi we Wrocławiu, ukształtował się ostatecznie w 1987 roku podczas nagrywania słynnego albumu „Light Years”. Wraz z Coreą na scenie pojawią się: regularnie wygrywający plebiscyty na najlepszego jazzowego basistę John Patitucci, dysponujący unikalną techniką gry australijski gitarzysta Frank Gambale, wybitny perkusista Dave Weckl i saksofonista Eric Marienthal, który udanie flirtuje ze smooth jazzem i popem, grywając m.in. ze Stevie’m Wonderem, B.B. Kingiem i Eltonem Johnem. Wszyscy ci muzycy z osobna są w stanie zapełnić sale koncertowe! Chick Corea Elektric Band to prawdziwa supergrupa w najlepszym tego słowa znaczeniu, a wrocławski koncert będzie unikalną okazją do zobaczenia jej w oryginalnym składzie. Corea zapowiada, że zespół jest w szczytowej formie i trzeba go trzymać za słowo!

22.06.17 godz.20.00 Hala Orbita, Wejherowska 34
X lat Ethno Jazz Festival
CHICK COREA ELEKTRIC BAND

Bilety: 250 zł – I miejsca, 200 zł – II miejsca, 150 zł – III miejsca, 100 zł – IV miejsca
Dostępna jest również ograniczona pula biletów VIP w cenie 500 zł

Bilety dostępne w sieci salonów Empik, Saturn i MediaMarkt w całej Polsce oraz w serwisach: www.biletin.pl, www.ticketpro.pl, www.ebilet.pl, www.eventim.pl, www.biletyna.pl

ENG
Ethno Jazz Festival has a pleasure to invite you to a jazz event of the year! The legendary Chick Corea Elektric Band will perform at the only concert in Poland!
Chick Corea has been competing with Keith Jarret and Herbie Hancock for the title of the best jazz pianist for decades. He was one of the leaders of the revolution that turned jazz toward modernity and opened it to electric sounds. He participated in recording breakthroughs for Miles Davis’ fusion albums („In a Silent Way”, „Bitches Brew”, „Live-Evil” and „On The Corner”) and founded one of the most important fusion groups in history – Return to Forever (1972)
Return to Forever is a band, which blurted the boundaries between jazz and other genres. Chick Corea broke the wall between jazz ant music charts – from that moment jazz music started to reach millions of new listeners.
In 1986 Chick Corea created another legendary band, Chick Corea Elektric Band. The group followed the path laid out by Return To Forever, reaching for the synthetic sounds of the 80s and funk.
In Wroclaw we’ll be able to hear:
- jazz bassist John Patitucci
- guitarist Frank Gambale
- drummer Dave Weckl
- saxophonist Eric Marienthal
This concert will be a unique opportunity to see the band in its original squad!
Tickets:
250/200/150/100 – seats; there is also a possibility to purchase the VIP tickets (500zł).

Comments are closed.