Koncert zespołu CARRANTUOHILL oraz MECZ POLSKA – IRLANDIA w Starym Klasztorze! (11.10.15)

2015, archiwum — By on 8 września 2015 05:57

Koncert zespołu CARRANTUOHILL oraz MECZ POLSKA – IRLANDIA w Starym Klasztorze!

W niedzielę 11 października gramy z Irlandią o awans do Euro 2016.
Z tej okazji klub Stary Klasztor zaprasza na niezwykły Polsko – Irlandzki Wieczór Muzyczno – Sportowy.
Na scenie zagra CARRANTUOHILL – najsłynniejszy polski zespół grający muzykę celtycką, a na ekranie Polska kontra Irlandia!
Przychodzimy w koszulkach polskich lub irlandzkich, albo po cywilu – jak kto woli…
Kibicujemy naszym, albo Irlandczykom…
Pijemy Guinnessa i irlandzką whiskey, albo polskie piwo i wódkę…
Obstawiamy wynik meczu w barze – można postawić piwo, albo whiskey – zwycięzca (zwycięzcy) bierze całą pulę i świętuje do rana :)
Zbiórka o godz. 18.30, punktualnie o 19.00 CARRANTUOHILL zagra pierwszego długiego seta koncertowego, o 20.45 oglądamy MECZ Polska – Irlandia, w przerwie krótki set CARRANTUOHILLA – w zależności od wyniku wesoły lub smutny, a po meczu ostatni set muzyczny – na pewno wesoły :)
Takiej imprezy jeszcze Wrocław nie widział – zaproście znajomych, dajcie znać wrocławskim Irlandczykom!
.
Grupa CARRANTUOHILL istnieje od 1987 roku. Wykonuje zarówno tradycyjną muzykę celtycką rodem z Irlandii i Szkocji, jak i własne opracowania aranżacyjne oparte na “celtyckich korzeniach”. Wykorzystuje przy tym bardzo stylowe instrumentarium (skrzypce, uilleann pipes, bouzuki, cittern, bodhran, flety, tin whistles, akordeon, mandolina, gitara akustyczna) poszerzając brzmienie o instrumenty perkusyjne, klawiszowe oraz gitarę basową.
CARRANTUOHILL wielokrotnie gościł w Irlandii koncertując m.in. na jednym z największych irlandzkich festiwali – “Cork Folk Festival” oraz w słynnym “Fox`s Pubie” czy też w “St`Anns Church” w Dublinie, a także na festiwalu “Dancing with Lunasa” w malowniczym zamku w Kinnitty.
W 1998 roku CARRANTUOHILL koncertował w USA na osobiste zaproszenie Czesława Miłosza tworząc muzyczną oprawę Międzynarodowego Festiwalu Poetyckiego w Claremont McKenna College w Kalifornii.
W 2007r. zespół otrzymał najbardziej prestiżową nagrodę Polskiego Przemysłu Fonograficznego – FRYDERYKA 2006 w kategorii Album Roku Etno – Folk za płytę “SESSION NATURAL IRISH & JAZZ”.CARRANTUOHILL zrealizował dotąd blisko 2000 koncertów w kraju i za granicą.
Seamus Heaney – irlandzki poeta, laureat Nagrody Nobla w 1995 r. – po kilku spotkaniach z zespołem, stwierdził: “…nieoczekiwanie poczułem się jak w domu podczas spotkania z zespołem Carrantuohill, polskimi muzykami grającymi irlandzkiego jiga i reela w takim stylu i z takim szelmostwem, że nawet Irlandczycy nie zrobiliby tego lepiej.”
11.10.15 godz.18.30 Klub Muzyczny Stary Klasztor, ul. Purkyniego 1
Polsko – Irlandzki Wieczór Muzyczno – Sportowy
Koncert CARRANTUOHILL
Mecz POLSKA – IRLANDIA
bilety: 30 zł – przedsprzedaż w klubie i rezerwacje: bilety@o2.pl, 35 zł – w punktach sprzedaży i przed koncertem

Bilety dostępne w sieci salonów Empik i MediaMarkt w całej Polsce
oraz w serwisach: www.biletin.pl, www.ticketpro.pl, www.ebilet.pl, www.eventim.pl
rezerwacje: bilety@o2.pl

Comments are closed.