Monika Borzym zaśpiewa we Wrocławiu (10.03.13)

2013, archiwum — By on 5 stycznia 2013 16:02

„Na jazzowym niebie zabłysła polska gwiazda …”, Nasz muzyczny cud znad Wisły”, „Takiego debiutu jeszcze nie był”, Narodziny gwiazdy”, „ Nadzieja polskiej wokalistyki” – tak piszą krytycy o 22-letniej Monice Borzym.

Przez niektóre media okrzyknięta została „ polską Norah Jones” – czy określenie to jest na wyrost będziemy  mogli się przekonać już 10. marca podczas wrocławskiego koncertu artystki w klimatycznych wnętrzach Synagogi Pod Białym Bocianem w ramach wiosennej edycji Ethno Jazz Festivalu.

Monika Borzym jest jedną z tych niewielu artystek, która koncentruje na sobie uwagę wszystkich od pierwszych dźwięków swojego występu i trzyma w emocjach, dopóki nie zejdzie ze sceny. Jej debiutancki krążek „Girl Talk” osiągnął w Polsce status Platynowej Płyty.

Do nagrania utworów na płytę zaproszeni zostali czołowi muzycy amerykańscy, między innymi Gil Goldstein – zdobywca czterech nagród Grammy, aranżer albumów Stinga, Chrisa Botti, Pata Metheny’ego oraz najbliższy współpracownik Bobba McFerrina, a także Aaron Parks (współpracował między innymi z Joshuą Redmanem), Larry Grenadier (basista współpracujący z triem Brada Mehldaua), czy znany amerykański perkusista jazzowy, Erik Harlandem. Na albumie znalazły się jazzujące wersje piosenek Amy Winehouse, Bjork, Dido, Fiony Apple, Estelle, Reginy Spektor, Erykah Badu czy Feist.

„Monikę pierwszy raz zobaczyliśmy i usłyszeliśmy w Sali Kongresowej podczas Jazz Jamboree 2009. Miała wówczas 19 lat i była jedyną z zaproszonych przez Michała Urbaniaka kobiet, jedynym gościem z Polski. Kiedy wyszła na scenę zaśpiewać podczas koncertu »Miles of Blue«, już po pierwszych dźwiękach skoncentrowała na sobie uwagę wszystkich. To było kilka minut niesłychanej magii. Pomimo iż obok niej wystąpili znakomici muzycy z Nowego Jorku czy Londynu, ten moment koncertu należał do niej. Najmłodsza na scenie, z najmniejszym dorobkiem, a mimo to dyrygowała tym bandem po swojemu” – czytamy w informacji prasowej od wydawcy krążka.

W 2008 roku artystka otrzymała stypendium w jednej z najbardziej znanych szkół jazzowych – University of Miami Frost School of Music. Dwa lata później nagrała swoją pierwszą płytę. Nad produkcją płyty w Nowym Jorku czuwał Matt Pierson – jeden z najbardziej znanych producentów z kręgu jazzu i muzyki filmowej. Dzisiaj Monika jest nadal stypendystką na Uniwersytecie w Stanach, a swoją pasję realizuje zarówno w Polsce, jak i za oceanem.

 

Ethno Jazz Festival prezentuje:
MONIKA BORZYM

10.03.13 godz.19.00
Synagoga Pod Białym Bocianem, ul. Włodkowica 7

bilety:
60 zł – I miejsca
45 zł – II miejsca
35 zł – III miejsca
25 zł – wejściówki (studenci i uczniowie)

rezerwacje: bilety@o2.pl

Bilety dostępne w sieci salonów Empik i MediaMarkt w całej Polsce oraz online w serwisach: www.biletin.pl, www.ticketpro.plwww.ebilet.pl, www.eventim.pl

Tags: , ,

Comments are closed.