Ariel Ramirez promuje najnowszą płytę „Nuevos Aires” (10.02.13)

2013, archiwum — By on 17 grudnia 2012 08:40

Ethno Jazz Festival zaprasza na premierowy koncert prezentujący najnowszą płytę argentyńskiego wirtuoza bandoneonu Ariela Ramireza. Koncert odbędzię 10 lutego w Synagodze Pod Białym Bocianem.

„Nuevos Aires” to tytuł drugiej, najnowszej płyty Ariela Ramireza,argentyńskiego muzyka, który zamieszkał we Wrocławiu. Krążek wydało wrocławskie wydawnictwo Iberia Records.

Na „Nuevos Aires” usłyszymy oczywiście bandoneon Ramireza, głos portugalskiego wokalisty Joao de Sousy, gitarzystkę Dominikę Białostocką i pianstę Darka Semerdaka, a towarzyszą im kontrabasista Marcin Spera oraz skrzypaczka Marlena Grodzicka. Na płycie znalazła się kolejna autorska kompozycja Ramireza poświęcona Wrocławiowi „Wrocław verde”. Na pierwszej płycie artysty był „Wrocław gris” – jesienna impresja z miasta.

Ariel Ramirez jest wnukiem jednego z najsłynniejszych kompozytorów argentyńskich, twórcy mszy kreolskiej – Ariela Ramireza. Naukę gry na bandoneonie rozpoczął w wieku trzynastu lat. Artysta koncertuje z wieloma uznanymi muzykami m. in. w Chile, Brazylii, Peru, Boliwii i Urugwaju. W latach 2004-2007 współpracował ze skrzypkiem Néstorem Garnicą, a następnie dołączył do znanej argentyńskiej grupy Los Carabajal. W latach 2009-2010 akompaniował wokaliście Marcelo Toledo. Niedawno wystąpił we Wrocławiu z El Muso – jednym z najbardziej popularnych wokalistów kubańskich, znanych m.in. ze współpracy z Buena Vista Social Club.

- Wychowałem się domu pełnym tanga i tradycyjnej muzyki. Moja mama liczyła na to, że zostanę lekarzem lub księgowym, ale moje osobiste zainteresowanie muzyką przeważyło, a nie rodzinne powiązania. Twórczość dziadka nie miała na mnie dużego wpływu. Nigdy nie odczuwałem presji z tego powodu. Gram, bo chcę i lubię – mówi muzyk.

Nowa płyta nawiązuje tytułem do pierwszej „Aires”. Aire to po hiszpańsku zarówno melodia jak też powietrze. Ta dwuznaczność fascynuje artystę: – Powietrza każdy potrzebuje do życia, do oddychania. Mój bandoneon, jeśli nie ma powietrza nie wydaje dźwięku. Poza tym mój przyjazd tutaj z  Argentyny to też zmiana powietrza.

„Keatywny Wrocław”

 

Na wrocławskim koncercie zespół wystąpi w składzie:

Ariel Ramirez – bandoneon

Joao de Sousa – wokal

Dominika Białostocka – gitara akustyczna

Darek Samerdak – fortepian

Marcin Spera – kontrabas

 

10.02.13 godz.19.00 Synagoga Pod Białym Bocianem, ul. Włodkowica 7

Ethno Jazz Festival – Muzyka Świata w Synagodze pod Białym Bocianem
Ariel Ramirez TANGO  – koncert promocyjny płyty „Nuevos Aires”

bilety: 70 zł – I miejsca, 50 zł – II miejsca, 40 zł – III miejsca, 30 zł – wejściówki stojące (studenci i uczniowie)

rezerwacje: bilety@o2.pl

Bilety dostępne w sieci salonów Empik i MediaMarkt w całej Polsce
oraz online w serwisach: www.biletin.pl, www.ticketpro.plwww.ebilet.pl, www.eventim.pl

Comments are closed.