Marcin Wyrostek & Coloriage – nowy projekt fenomenalnego akordeonisty, zwycięzcy programu „Mam Talent” (18.03.12)

2012, archiwum — By on 15 grudnia 2011 11:14

Nowy projekt fenomenalnego akordeonisty Marcina Wyrostka – doskonałego muzyka i wykładowcy Akademii Muzycznej, znanego i rozpoznawalnego dzięki zwycięstwu w programie „Mam Talent”. To dzięki niemu cała Polska pokochała piękne brzmienie akordeonu.

Coloriage“ po francusku oznacza „kolorować, malować”… i taka właśnie jest muzyka zespołu Marcina – pełna emocji, brawurowa, wielobarwna. Muzycy opracowali kompozycje klasyczne i standardy jazzowe. Inspiracją była dla nich także muzyka ludowa. Płyta zabiera słuchacza w muzyczną podróż po wielu rejonach świata, w tym bałkańskich, cygańskich, latynoamerykańskich… Oprócz znanych utworów takich jak „Libertango” czy „Besame Mucho” na płycie znalazły się również autorskie kompozycje Coloriage. Do jednego z utworów „Jovano, Jovanke” muzycy zaprosili Kayah. Poprzednia płyta Marcina Wyrostka „Magia del Tango” pokryła się potrójną platyną.

Członkowie Coloriage współpracują ze sobą już od ponad 6 lat. Zespół był w tym czasie wielokrotnie zapraszany na międzynarodowe festiwale muzyczne na całym świecie. Ich muzyka łamie wszelkie bariery czasowe, językowe i geograficzne – trafia do serc ludzi na całym świecie.

Sięgamy do najsławniejszym tematów klasycznych, jazzowych i folkowych ubierając je w nasze muzyczne pomysły aranżacyjne. Punktem centralnym naszych opracowań jest improwizacja – magia tworzenia, która powstaje dzięki interakcji pomiędzy nami, a przede wszystkim pomiędzy nami a publicznością. Wtedy powstaje to coś :) Inspiruje nas jazz, folk, klasyka, hip-hop …

Nasza muzyka jest niezwykle dynamiczna i ekspresyjna, a zarazem delikatna i klimatyczna. Podejmujemy wiele wyzwań muzycznych: koncerty z Kayah, Bobbym McFerrinem, orkiestrami smyczkowymi… Staramy się zmierzyć ze światowymi standardami wprowadzając w nie nowego, naszego ducha.

Marcin Wyrostek & Coloriage | www.wyrostek.com.pl

Skład zespołu:
Marcin Wyrostek – akordeon
Mateusz Adamczyk – skrzypce
Piotr Zaufal – bas
Krzysztof Nowakowski – instrumenty perkusyjne

Ethno Jazz Festival – Muzyka Świata w Synagodze pod Białym Bocianem
MARCIN WYROSTEK & COLORIAGE – nowy projekt fenomenalnego akordeonisty, zwycięzcy programu „Mam Talent”

18.03.12 godz.19.00
Synagoga Pod Białym Bocianem, ul. Włodkowica 7

bilety: 80 zł – I miejsca, 60 zł – II miejsca, 45 zł – III miejsca, 35 zł – wejściówki (studenci i uczniowie)
rezerwacje: bilety@o2.pl


Tags: , , ,

Comments are closed.