Grażyna Auguścik i Paulinho Garcia: „The Beatles Nova” – piosenki zespołu The Beatles w niezwykłych, latynoskich aranżacjach na gitarę i dwa głosy (5.03.12)

2012, archiwum — By on 15 grudnia 2011 09:05

Informujemy, iż poniedziałkowy koncert GRAŻYNA AUGUŚCIK & PAULINHO GARCIA: „The Beatles Nova” (5.03.12) w ramach Ethno Jazz Festivalu odbędzie się w zaplanowanym terminie. Pani Grażyna Auguścik i Pan Paulihno Garcia postanowili zadedykować swój występ w Synagodze pod Białym Bocianem pamięci ofiar katastrofy kolejowej.

To już trzecia ich wspólna płyta. Znalazły się na niej piosenki zespołu The Beatles, w niezwykłych, latynoskich aranżacjach – na gitarę i dwa głosy. W trakcie koncertu oprócz piosenek Beatlesów Grażyna i Paulinho wykonają również inne – najpiękniejsze utwory ze swojego repertuaru. Koncert odbędzie się 5 marca 2012 r. w urokliwych wnętrzach Synagogi pod Białym Bocianem we Wrocławiu.

 

Grażyna Auguścik jest wokalistką, aranżerem, kompozytorem, producentem i liderem własnych zespołów. Przez wielu amerykańskich krytyków uważana jest za jedną z najciekawszych postaci na światowej scenie jazzowej. Stworzyła własny, rozpoznawalny styl interpretacji wokalnej. Po ukończeniu studiów w Polsce i nagraniu swojej pierwszej płyty ”Sunrise Sunset” w 1988 roku trafiła do słynnej amerykańskiej uczelni Berklee College of Music w Bostonie. Dyplom ukończenia szkoły z wyróżnieniem otrzymała w 1992 roku rąk Philla Collinsa i Alla Jarreau. Od 1994 roku mieszka w Chicago, gdzie koncertuje, nagrywa własne płyty, bierze udział w wielu projektach nagraniowych innych artystów. Nagrała, wyprodukowała i wydała do tej pory trzynaście płyt solowych, co najmniej drugie tyle jako gość, a kolejne to remixy z wykorzystaniem jej głosu.

Gra tylko z muzykami, których dobrze zna i ceni. Współpracowała z artystami takimi jak : Michael and Randy Brecker, Jim Hall, Patricia Barber, John Medeski, Michał Urbaniak, Urszula Dudziak, John McLean, Terry Callier, Ernie Adams, Kurt Rosenwinkel, Paul Wertico, Robert Irving III, Andrzej Jagodziński, Paulinho Garcia, Bogdan Hołownia, Jarek Bester i wielu innych. Każda z jej płyt jest wydarzeniem artystycznym. Brała udział na wielu festiwalach w USA i na świecie, takich jak: Chicago Jazz Festival, Chicago World Music Festival, Fujitsu Concord Jazz Festival, Ellite Jazz Festival i wielu innych wydarzeniach muzycznych. Jej koncert, z muzyka Chopina, który odbył się w roku 2010 w Millennium Park w Chicago, zgromadził dziesięciotysięczną widownię i uznany został przez Chicago Tribune za jeden z najlepszych koncertów ostatnich trzydziestu lat.

7 maja 2011 roku w konsulacie Polskim w Chicago odbyła się uroczystość przyznania Grażynie Auguścik tytułu Wybitnego Polaka 2011 roku organizowanego przez Fundację „Teraz Polska” We wrześniu 2011 Minister Kultury i Dziedzictwa Narodowego wręczył Grażynie Auguścik doroczną nagrodę za wybitne osiągnięcia
więcej na: www.grazynaauguscik.com

Paulinho Garcia urodził się w Brazylii, a od 30 lat mieszka w Chicago. Komponuje, gra na gitarze i śpiewa. Karierę muzyczną rozpoczynał już w wieku dziewięciu lat. Jest jednym z najwybitniejszych wykonawców muzyki brazylijskiej.
Koncertował w wielu krajach na całym świecie. Od ponad dziesięciu lat, wspólnie z saksofonistą Gregiem Fishmanem tworzą duet ”Two for Brazil”. Garcia regularnie koncertuje również z wyśmienita flecistką Julie Koidin, wspolpracował z Altamiro Carrilho, Marią Teresą Madeira, Judy Roberts i wielu innymi. Wydał 11 płyt, które cieszą się dużą popularnością na obu kontynentach amerykańskich.
Więcej informacji na : www.paulinhogarcia.com

Grażyna Auguścik o muzyce, którą tworzy z Paulinho Garcia:

Nasza muzyka z „krainy łagodności” uspakaja, relaksuje. Jest nareszcie chwila ciszy, o którą coraz trudniej dziś w muzyce – melancholijnie i dobrze. Wydawałoby się, że muzyka brazylijska to przede wszystkim bomba energetyczna z ogniem. Owszem, jest tak w wielu przypadkach. W naszym to energia nasycona słońcem, która leczy.

Ethno Jazz Festival – Muzyka Świata w Synagodze pod Białym Bocianem
GRAŻYNA AUGUŚCIK & PAULINHO GARCIA: „The Beatles Nova” – piosenki zespołu The Beatles, w niezwykłych, latynoskich aranżacjach na gitarę i dwa głosy

5.03.12 godz.19.00
Synagoga Pod Białym Bocianem, ul. Włodkowica 7

bilety: 100 zł – I miejsca, 75 zł – II miejsca, 50 zł – III miejsca, 35 zł – wejściówki (studenci i uczniowie)
rezerwacje: bilety@o2.pl

Tags: , , , , , ,

Comments are closed.