Flit – ukraiński folk-punk-rock w Łykendzie (11.02.12)

2012, archiwum — By on 15 grudnia 2011 09:40

Zespół Flit od samego początku, jest autentyczną marką ukraińskiej muzyki i nie tylko na Ukrainie. Jest to grupa, z którą liczą się i muszą się liczyć, gdyż Flit na scenie jest wyrafinowany, a teksty piosenek i muzyka zawsze wywołują pozytywne emocje.

Ich twórczość wyróżnia się niezwykłym stylem muzycznym, który łączy w sobie napęd gitarowy, oryginalną melodię i motywy ludowe, tworząc prawdziwie  ognistą muzyczno-energetyczną mieszankę, która jest popularnie nazywana „folk-punk-rockiem”. Na wiosnę 2011 roku zespół Flit obchodził dziesięciolecie. Grupa ma na swoim koncie 3 wydane płyty:
«Cвіт такий…» (Svit takyj)- «Taki świat…»
«Заникай» (zanykaj)- «Zanikaj »
«Однозначно!»(odnoznaczno) – «Oczywiście!»

W czerwcu 2010 roku odbył się jeden z największych występów w historii Flita- akustyczny koncert razem z zespołem smyczkowym „Quattro Corde”. Nagrano materiały video dla drugiego DVD grupy.
Pod koniec października 2010, na prośbę miłośników wysokiej jakości muzyki ukraińskiej, odbył się  drugi wielki koncert akustyczny z orkiestrą smyczkową „Quattro Corde» pod nazwą  «Фліт по-новому» („Flit po novomu) «Flit po nowemu»
W kwietniu 2011 roku grupa Flit wydała nowy singiel «Кохай мене» (Kochaj mene) «Kochaj mnie» nagrany wspólnie z Андрієм Кузьменко «Скрябін» (Andreyem Kuzmenko) «Skriabin».  W trakcie 2011 roku, grupa Flit uczciła 10 rocznicę zespołu  owocną  działalnością koncertową  zarówno na Ukrainie jak i za granicą: Białoruś, Polska, Litwa i inne kraje

Klipy zespołu: www.youtube.com/flitband

wrockfest.pl prezentuje:
FLIT –  folk-punk-rock z Ukrainy

11.02.12  godz.20.00
Klub Muzyczny Łykend, Podwale 37/38
bilety: 10 zł – przedsprzedaż, 15 zł – w dniu koncertu
rezerwacje: bilety@o2.pl

Tags: , ,

Comments are closed.