Lao Czesław Tour 2011– edycja druga (17.10.11)

2011, archiwum — By on 29 sierpnia 2011 07:26

W październiku rusza druga edycja Lao Czesław Tour. Trasa koncertowa podczas, której na jednej scenie wystąpią Lao Che i Czesław Śpiewa. Pierwsza edycja cieszyła się ogromnym powodzeniem. Koncerty odbyły się w 7 miastach Polski, wszystkie bilety zostały wyprzedane, a liczba publiczności na koncertach przekroczyła 8 tys. osób!

Koncerty miały charakter międzynarodowy, Lao Che – Polska, Czesław Śpiewa – Polska i Dania. Podczas trasy pomiędzy muzykami nawiązała się współpraca. Zespoły zaprzyjaźniły się i postanowiły ponownie wystąpić dla publiczności. Dla fanów przygotowywana jest niespodzianka. Przed trasą zespoły odbędą serię wspólnych prób, aby przygotować materiał, który wykonają razem na koncertach.

Druga edycja Lao Czesław Tour to wymiana. Wspólny repertuar, kolejność występowania zespołów nie będzie z góry ustalona, a muzycy będą wymieniali się na scenie. Czesław Śpiewa i Lao Che reprezentują nowe kierunki na polskiej scenie muzycznej. Najnowsze albumy zespołów, Czesław Śpiewa –  POP  oraz Lao Che – Prąd Stały / Prąd Zmienny, cieszą się  uznaniem krytyki i publiczności.

CZESŁAW ŚPIEWA

Czesław Śpiewa, założycielem i twórcą jest duński Polak o niewyparzonych ustach Czesław Mozil. W 2008 roku ukazał się „Debiut” pierwszy album sygnowany przez Czesław Śpiewa. Czesław skomponował muzykę i zaśpiewał teksty napisane przez internautów i Michała Zabłockiego. „Debiut” pokrył się dwukrotnie platyną, a po nim ukazały się reedycje płyt Tesco Value („Tesco Value” i „Songs for the Gatekeeper”) pierwszego zespołu Czesława, z którym w latach 2002 – 2007 zagrał ponad 200 koncertów w Polsce. 12 kwietnia 2010 roku ukazał się „POP”, album który pokazał jak zgubne jest szufladkowanie i jak cienka jest granica pomiędzy Offem a Mainstreamem. „POP” zachwycił krytykę: „Wybitny koncept album, jakiego jeszcze nie doczekaliśmy się w Polsce po 1989 roku” (Jacek Skolimowski, Dziennik); „Przede wszystkim mamy tu do czynienia z autorską, niebanalną kreacją” (Mirosław Pęczak, Polityka); „Nowa płyta to rozbrajająca mieszanka słodyczy, naiwności, ale i doprawionej szczyptą mroku i ironii wtłoczonych w chwytliwe melodie” (Dominika Węcławek, Życie Warszawy). Na płycie gościnie wystąpili Katarzyna Nosowska, Gaba Kulka i Nergal. Album promują teledyski „W sam raz” i „Krucha Blondynka”, która została nagrodzona Drewnianym Yachem na Yach Film Festiwal i nominowana w kategorii wideoklip roku na Plus Camerimage Festival. POP potwierdził sukces zespołu, czego najlepszym dowodem była frekwencja podczas tras koncertowych promujących album w całej Polsce. 9 maja 2011 roku ukazało się DVD „Czesław Śpiewa Solo Act”, które zaledwie kilka dni po premierze osiągnęło status złotej płyty. Obecnie zespół jest w trakcie nagrywania płyty „Czesław Śpiewa Miłosza”, nowego projektu z muzyką do poezji Czesława Miłosza.

LAO CHE

Zespół Lao Che powstał w 1999 roku w Płocku. Od początku swojej działalności zwracał uwagę nietuzinkowym podejściem do muzyki i tekstów. Popularność zespołowi przyniosła wydana w 2005 roku druga płyta „Powstanie Warszawskie”. Wydana w 2008 roku płyta „Gospel” uzyskała status Złotej Płyty. Okazała się ogromnym sukcesem zarówno artystycznym jak i komercyjnym. Aktualnie zespół promuje materiał z najnowszej wydanej w 2010 roku płyty „Prąd Stały / Prąd Zmienny”. Każda piosenka na niej to odrębna opowieść. Teksty są pełne wciągających, często absurdalnych historii, w których nie brakuje zabaw słownych charakterystycznych dla twórczości Spiętego. Na czwartym w dorobku zespołu krążku gitary elektryczne ustąpiły nieco miejsca klawiszom i samplerom, a bębny współgrają z automatem perkusyjnym. Zespół położył duży nacisk na eksperyment z brzmieniem odwołując się do retro elektroniki oraz brzmień zimnofalowych. Realizacją nagrań zajął się Marcin Bors (m.in.: Hey, Nosowska, Pogodno). Obecnie zespół pracuje nad piątą płyta która planowana jest na 2012 rok.

Lao Czesław Tour 2001 – edycja druga
LAO CHE
CZESŁAW ŚPIEWA

17.10.11 godz.19.00
klub ETER, ul.Kazimierza Wielkiego 19

bilety: 60 zł – przedsprzedaż, 70 zł – w dniu koncertu
rezerwacje: bilety@o2.pl

Tags: ,

Comments are closed.