Leszek Możdżer promuje płytę „Komeda” na Ethno Jazz Festival (10.10.11)

2011, archiwum — By on 23 sierpnia 2011 11:30

Leszek Możdżer – muzyk totalny, jeden z największych objawień polskiego jazzu, pianista światowej klasy i wybitny improwizator, wystąpi 10 października we Wrocławiu. Podczas koncertu zaprezentuje materiał z ostatniego albumu zatytułowanego „Komeda”, w którym na nowo odkrył i zinterpretował kompozycje legendarnego Krzysztofa Komedy.

Jak oceniają krytycy, album „Komeda” Leszka Możdżera to całkowicie autorski i oryginalny projekt, będący muzycznymi wariacjami stworzonymi w oparciu o twórczość legendy polskiego jazzu. Jest to jednocześnie solowy debiut Możdżera w niemieckiej wytwórni ACT, będący hołdem złożonym polskiemu wyjątkowemu artyście, Krzysztofowi Komedzie, który nie tylko był uznanym pianistą i kompozytorem, ale również znany jest ze ścieżek dźwiękowych do większości filmów w reżyserii Romana Polańskiego.

Dlatego też na płycie oraz w trakcie koncertu usłyszymy dobrze znane utwory z filmów „Nóż w wodzie” czy  „Dziecko Rosemary”, jak również inne mniej popularne lecz niebanalne kompozycje. Pionierski styl Możdżera, będący fuzją muzyki klasycznej i jazzu sprawia ponadto, że album „Komeda” doceniają jednocześnie miłośnicy tych dwóch różnych gatunków. Śmiało można powiedzieć, że płyta jest wynikiem niezwykłego, ponadczasowego spotkania dwóch muzycznych indywidualności oraz dwóch pokoleń polskiego jazzu.

Liryczne i nostalgiczne interpretacje twórczości legendarnego Krzysztofa Komedy w wykonaniu Leszka Możdżera będzie można usłyszeć na żywo podczas koncertu 10 października, w ramach jesiennej edycji Ethno Jazz Festival we Wrocławiu. Pamiętając o wyjątkowych, pianistycznych umiejętnościach Leszka Możdżera, jego technicznej precyzji i doskonałym warsztacie, spodziewać się możemy się niezapomnianego muzycznego wydarzenia. Agencja Lion Stage Management będzie jego współorganizatorem.

UWAGA!
Wszyscy fani będą mieli okazję spotkać się z artystą przed koncertem. Spotkanie odbędzie się 10 października o godzinie 16.00 na scenie wrocławskiego salonu EMPIK Renoma znajdującego się przy ulicy Świdnickiej 40.

Ethno Jazz Festival prezentuje:
KOMEDA MOŻDŻERA RENAULT BOSE EDITION TOUR – koncert promujący najnowszą
płytę Leszka Możdżera pt.”Komeda”

10.10.11 godz.20.00
Sala Audytoryjna w Regionalnym Centrum Turystyki Biznesowej (Hala Stulecia)
ul. Wystawowa 1

bilety: 150 zł – I miejsca, 120 zł – II miejsca, 90 zł – III miejsca, 50
zł – wejściówki (studenci i uczniowie)

Tags:

Comments are closed.